אחד על אחד עם ישי כהן | צפו

גולדקנופף זועם על גפני: "אני צריך לשאול אותו? לא הפרתי שום הסכם כתוב; הכל שקר"

הסערה בשל השתתפותו בכנס תמיכה ביישוב יהודי ברצועת עזה; הדיבורים על אפשרות של עסקת חטופים והתמיכה של מפלגתו; סערת חוק הגיוס והאם יסכים לפשרות; יציבות הממשלה והאם חושש שבן גביר יפרוש; הבחירות לרשויות המקומיות; הציר עם דרעי והעימות החריג עם 'דגל התורה' | יו"ר 'יהדות התורה', השר יצחק גולדקנופף, סוגר חשבון בריאיון בלעדי לישי כהן (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום והפקה: אשר רוט | עריכה: ידידיה כהן)

בסוף שבוע שעסק בסוגיית עסקת החטופים וסערת חוק הגיוס לצד הבחירות לרשויות המקומיות, יו"ר 'יהדות התורה', שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, מתייצב לריאיון מיוחד ובלעדי ל'כיכר השבת' ומדבר על כל הנושאים הבוערים וסוגר חשבום אם אלו שלא האמינו ביכולות שלו כשר ויו"ר מפלגה. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

את הריאיון אנחנו פותחים עם סוגיית עסקת חטופים והאם יתמוך, השר גולדקנופף מסביר: "הייתה לנו הוראה של גדולי ישראל לתמוך כשמדובר בפדיון שבויים. אנחנו בנושא הזה היינו מאוד חזקים, גם משפחות הטופים אומרים ש'יהדות התורה' איתם. כשתובא עסקה כמובן נשאל את גדולי ישראל. בוא נראה את ההצעה ולא נסתמך על מה זה אומר וזה אומר, אין כרגע הצעה".

אתה חושש שעסקה כזו יכולה להוביל להפלת הממשלה לדוגמה בן גביר שמאיים לפרוש?

"לפי מספר הפעמים שהוא איים לפרוש, אז זה לא מראה שכשהוא מאיים אז באמת זה קורה. הניסיון לא מראה שהוא פורש. אני גם לא רואה שאף אחד פורש מהממשלה. למי רע פה? למי רע פה? 64 חברי כנסת, יש להם משרדי ממשלה, הכל עובד, יש תקציב מסודר, העבודה מתקדמת..".

אתה אומר, ביום שאחרי המלחמה - הממשלה יציבה. לאף אחד לא רע בממשלה הזו...

"לא... ביום שאחרי המלחמה הממשלה צריכה ליפול? מה שייך הממשלה למלחמה? יש לה אחריות על מה שקרה כאן בשמחת תורה.. עכשיו פתחנו פה תיבה חדשה. מי אחראי, מה עשו.. ישבו על המדוכה הזו הרבה הרבה אנשים. ירוויחו מזה הרבה הרבה כסף, יותר מהתקציב של תקומה לבדוק מה כאן היה ואיך היה".

השר יצחק גולדקנופף בריאיון לישי כהן

יש מי שאומר לך, מינימום של לקחת אחריות על האסון הכי גדול שהיה כאן זה גם ללכת לבוחר שוב

"בסדר.. אז גם זה יהיה בוועדת חקירה שהיא תסיים ב-2028 את החקירה שלה".

אנחנו עוברים לדבר על ההשתתפות החריגה שלו בכנסת תמיכה בהחזרת היישוב היהודי לרצועת עזה: "אני באתי לכנס כדי לחזק את האנשים ואת המתנחלים, האנשים האלה נופלים על קדושת הארץ, ואם הם לא היו יושבים ביו"ש.. באתי לחזק אותם.

"האם להחזיר את היישוב היהודי לעזה? זה תחליט ממשלת ישראל, אני כחבר ממשלה - אתמוך במה שממשלת ישראל תחליט, אני חבר ממשלה".

שר הבינוי והשיכון מתייחס לביקורת של 'דגל התורה' על עצם ההשתתפות שלו בכנס: "מה זה כל אחד אומר? כל אחד שעושה משהו שואל אותי? אני צריך לשאול כל אחד? לי יש את הדרך שלי, יש לי את גדולי ישראל שאני מתייעץ איתם".

אנחנו חוזרים לדבר על הנושא הפוליטי והשאלה האם הוא עדיין פוסל ישיבה עם יאיר לפיד ואביגדור ליברמן: "כמובן שעכשיו ליברמן בחוץ אז הוא משאיר דלת פתוחה, אבל ברגע שהוא נכנס בפנים - הוא סוגר את הדלת. ומזה אנחנו מפחדים. עדיין פוסל ישיבה לצד ליברמן ולפיד, אנחנו לא נהיה שם".

באשר לבני גנץ, הוא אומר: "הוא יושב איתנו גם היום בממשלה. כשהוא הצביע נגד בתקציבף אז הוא קרא לי לפני זה, ישב איתי ועם העוזר שלי אמר לי 'אני מצביע נגד אבל תדעו שאני בעדכם'. הוא רוצה לשמור על הכסא שלו, עדיין יש לנו את הניר הלבן שהוא הגיש לנו שנכתוב מה שאנחנו רוצים והוא רק יחתום למטה, הוא רוצה להיות טוב איתנו".

השר יצחק גולדקנופף בריאיון ל'כיכר השבת'

כשאנחנו מדברים על חוק הגיוס, גולדקנופף מבקש שלא לדבר על הנושא בעת מלחמה, בשל החשש שזה יוביל למחלוקת: אך מבהיר: "האם נסגור את הישיבות? אני בטוח שהיישובים בעוטף יקימו ישיבה אצלהם. אנחנו בוודאי נגן שאת לומדי התורה לא יגייסו".

בחלק השני של הריאיון אנחנו עוברים לדבר על הציר החדש שלו עם אריה דרעי, מבית שמש, אלעד, בני ברק ואלעד: "אנחנו בסך הכל רוצים שכולם יהיו ביחד, זו הייתה ההצעה שלנו. המקום הכי קל לאחד את עם ישראל זה כמו בית שמש, רוטציה שלכל אחד יהיה לו חמש שנים".

שאלנו את גולדקנופף האם ההסכם עם דרעי כולל את העיר בני ברק, שש"ס תתמוך בחנוך זייברט ותסיר את המועמדות של אוריאל בוסו: "מה שאני עושה עם אריה דרעי - זה לא המקום לדבר, אנחנו עושים הכל עם כולם, ביחד אנחנו מסתדרים. מי אמר לך שיש לי בכלל הסכם? בבני ברק כולם כרגע יילכו עם זייברט".

אחת הטענות המרכזיות של 'דגל התורה' נגד גולדקנופף הייתה ש'אגודה' הגיעה איתם להסכמות שהם יסירו את המועמדות של נציג 'דגל' בבני ברק בתמורה לתמיכה של 'אגודה' בנציג 'דגל' בבית שמש.

גולדקנופף מכחיש בתוקף את הטענה: "יש לך העתק מההסכם? אני יודע שגם הסכמים שחתומים הם לא קיימו. אתה שואל האם היה הסכם בע"פ? לא. איתי אף אחד לא דיבר איתי מילה, עד הרגע הזה. הם זועמים עלי שהם לא דיברו איתי? זה נראה לך נורמלי? אף אחד לא דיבר איתי, אף אחד, מה פתאום".

גולדקנופף עוקץ את 'דגל התורה': "היו גם תדרוכים שאני לא יכול להיות חבר כנסת, שאני לא יכול להיות שר, שאני לא מוצלח, שיירדו מנדטים וכמעט היו 8 מנדטים. אני לא עושה לאף אחד רע".

כשהזכרנו את האיום על פיצול 'יהדות התורה', הוא משיב בחיוך: "הם דיברו על זה בכנסת שלא רצו ללכת עם בעלזא, עכשיו הם הולכים עם בעזלא, אז מה קרה? הם ממשיכים להגיד את זה? בעלזא איתם". השר גולדקנופף גם לא פוסל אפשרות של ריצה עם ש"ס במידה ו'דגל' תפצל את 'יהדות התורה'.

צפו בריאיון המלא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר