בכיר ש"ס עולה להתקפה

חיים כהן בריאיון: "פרוש אחראי לפילוגים במגזר החרדי אבל לא יצליח לפלג את הספרדים״

בכיר ש"ס, חיים כהן, סגן ראש עיריית ירושלים, עולה להתקפה מול יו"ר 'שלומי אמונים', השר מאיר פרוש, ומאשים אותו כמי שאחראי לפילוגים הגדולים במגזר החרדי לאורך מערכות הבחירות במשך שנים ארוכות; וגם: הבחירות בירושלים והחשש מאיבוד קולות למשה ליאון; תיק החינוך החרדי; קמפיין האנטי של יוסי חבליו; השת"פ המפתיע עם 'הפלג' וכך הסתיימה בעיית אפליית הבנות הספרדיות בבירה | צפו בריאיון לישי כהן (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן)

סגן ראש עיריית ירושלים, חיים כהן, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' ועלה להתקפה חריפה נגד יו"ר 'שלומי אמונים', השר מאיר פרוש, והאשים אותו כמי שאחראי לפילוגים הגדולים בחברה החרדית במשך עשרות השנים האחרונות.

במהלך הריאיון מסכם כהן את הקדנציה האחרונה, מתייחס לחשש שראש העיר משה ליאון יצליח לפגוע במנדטים של ש"ס המקומית, הקמפיין האנטי של המועמד יוסי חבליו, תיק החינוך החרדי ושיתוף הפעולה המתפיע בין ש"ס לפלג הירושלמי. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה התייחס כהן לעובדה שהבחירות לרשויות מעסיקות בעיקר את המגזר החרדי: "בהחלט, זו המציאות. לא יודע מה קורה בציבורים האחרים אבל בציבור החרדי אנחנו רואים בנושא הזה השלכות, כל אחד בעיר שלו, מאוד רלוונטי לכל אחד מאיתנו, אין לנו פריווילגיה, יש כמובן את גדולי ישראל והרבנים".

סגן ראש העיר מש"ס מתייחס לקמפיין האנטי של המועמד יוסי חבליו, שנראה כמי שמנסה לגרור את השיחה למלחמות חרדים חילונים: "אני מסכים אבל זו המצוקה שלו, הוא מבין שהבחירות רק בציבור החרדי ולא הכללי אז הוא מנסה לגרור, אני לא חושב שהוא מאמין לכל מה שהוא אומר, אני מכיר אותו טובה, יש לו נשמה ספרדית טובה, הוא מסתובב עם קמע של הרב עובדיה".

חיים כהן בריאיון לישי כהן

כהן מתייחס לעובדה שכמעט ואין תלונות על אפליית בנות ספרדיות, לאחר שנים שהיה מדובר בנושא המרכזי שהעסיק את ש"ס המקומית והארצית: "תראה, הנושא הזה ירד מסדר היום בעקבות ההחלטה של נשיא המועצת הגר"ש כהן זצ"ל, שהחליט שאנחנו מספיק גדולים ויש לנו סמינרים טובים, להשקיע הכל בדבר הזה, נגיד לשבחו של מחזיק התיק צביקה כהן שנכנס לזה בכל הכוח, אתה רואה ב"ה שהכל בסדר".

דרעי וחברי סיעת ש"ס הירושלמית (צילום: אריה לייב אברמס/פלאש90)

בכיר ש"ס לא חושש מהעובדה שראש העיר משה ליאון מנסה לקחת מנדטים מהציבור המזוהה עם ש"ס: "משה ליאון הוא נציג ש"ס, מי שהביא אותו הוא מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, כל מה שהוא רץ כיום זה בגלל שהחוק מחייב אותו, אני לא בטוח שהוא באמת רוצה.. אני לא חושש מזה".

על היום שאחרי הבחירות וחלוקת התיקים, כהן מבהיר כי כל התיקים בעירייה הם יעדים של ש"ס, ומבהיר כי בקדנציה הקרובה תיק החינוך החרדי לא יפוצל, כפי שנעשה בשנים האחרונות כשהתיק פוצל בין ש"ס ל'דגל': "בפעם הקודמת נוצר מצב שמשה ליאון היה צריך לתת לכולם, כיום זה ברור במאה אחוז שזה לא יהיה, מי שיקבל את מנח"ח יקבל אותו על מלא, בפעם הקודמת ליאון נסחט על ידי כל מפלגה, כיום ליאון מגיע עם שולחן נקי".

חיים כהן וראש העיר ליאון (צילום: יעקב כהן, פלאש 90)

סגן ראש העיר חיים כהן מתייחס לפילוג ברחוב החרדי ובוחר להאשים את יו"ר 'שלומי אמונים', השר מאיר פרוש: "מי שאחראי לפילוג הזה הוא רק יהודי אחד, והוא התחיל אותו לפני עשרים שנה, קוראים לו מאיר פרוש".

כהן מזכיר עימותים שהיו סביב הבחירות במשך למעלה מעשור, מהבחירות לראשות העיר ביתר בין יצחק פינדרוס למאיר רובנשטיין והאשים את פרוש ב"בגידה" באדמו"ר מבויאן, בהמשך הזכיר את העימות על ראשותה עיר ירושלים והתמיכה שפרוש קיבל מהאדמו"ר מגור, וטען כיהכרת הטוב פרוש סילק את האדמו"ר מגור מ'החינוך העצמאי'", שנים לאחר מכן הבחירות בין פינדרוס לישראל פרוש באלעד ובבית שמש לדבריו 'שלומי אמונים' הכתירה את עליזה בלוך, ועד הבחירות הקרובות בעימות באלעד.

לדבריו: "ואת מי הם מאשימים בפילוג? את אריה דרעי, כבר לפני שלושים שנה הרב שך אמר על אריה דרעי שמה שהוא עשה בשנתיים ארבעים שנה אחרונה לא עשו אחרים, הרב שך התכוון גם לסבא של זה שישב פה עם הבצל (ישראל פרוש. י-כ). ואני מודיע לך: פרוש הצליח לפלג את הציבור החרדי האשכנזי, הוא לא יצליח לפלג את הציבור הספרדי".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר