אחד על אחד עם ישי כהן | צפו 

השר איתמר בן גביר: "צריך לכבוש את עזה וליישב שם יהודים, אשמח להיות הראשון"

התאונה שעבר; הדד ליין והפרישה המסתמנת של בני גנץ; הדרישה להצטרף לקבינט המלחמה; ההתבטאות שאת עזה צריך לכבוש על מלא וליישב בה יהודים; הרצון שלו להתגורר ברצועה; התוכנית שהציג ללחימה בתוך לבנון וההתנגדות שלו לעסקת שחרור החטופים | וגם: חוק הגיוס והבחירות לרבנות הראשית • השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, בריאיון מיוחד לישי כהן (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
הריאיון שעורר סערה | איתמר בן גביר באחד על אחד עם ישי כהן (צילום: אשר רוט וידידיה כהן | הפקה: אשר רוט | עריכה: למי עזוז)

על רקע הפרישה הצפויה של 'המחנה הממלכתי' מממשלת החירום, יו"ר 'עוצמה יהודית', השר איתמר בן גביר, מתארח לריאיון מיוחד ב'כיכר השבת' ומצהיר כי ידרוש להצטרף לקבינט המלחמה ולשנות את ניהול המלחמה. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס בן גביר למצבו הבריאותי לאחר התאונה שעבר: "כואב אבל יצאתי בחסדי ה' יתברך, נס גדול. אם הרכב לא היה ממוגן - כנראה לא הייתי פה. לפי החוק ששר מאויים, ושהרכב שלו מוגדר כרב ביטחון - מותר לו לנסוע באדום, ראיתי את הפסטיבל באולפנים, כאלה שאולי היו שמחים אם היה קורה לי משהו".

אנחנו עוברים לדבר על מותו של נשיא איראן בתאונת מסוק: "מותם של רשעים טוב להם וטוב לעולם, ב"ה זכינו. שמעתי על זה מהתקשורת, הקדוש ברוך לא מתעסק בדרדלה".

השר בן גביר מתייחס לדד ליין של השר בני גנץ: "השיקול הפוליטי היחיד שעושה זה בני גנץ, מהרגע שהוא הצטרף לממשלה - אני וסמוטריץ' זזנו הצידה ומהרגע הזה הוא מפעיל שיקולים פוליטיים. הוא בקונספציה הישנה, בהסדר מדיני בצפון, כניעה בדרום, טוב היה עושה נתניהו אם היה שולח אותו, את גלנט ואת אייזנקוט מחוץ לקואליציה".

בן גביר מרבה לבקר את ניהול המלחמה, למרות שהוא עצמו חלק מהקואליציה, אולי השותף הבכיר: "נכון, אני חלק מהממשלה ולכן 900 כיתות כוננות - עשיתי. גם בניהול המלחמה, עצם זה שנכנסו לתמרון ונכנסו לרפיח - יש לנו בזה מניות, עצם זה שהיה תמרון - זה מהשפעה שלנו, היו חברי קבינט שהיו נגד זה".

השר איתמר בן גביר בריאיון לישי כהן

בן גביר מדגיש כי ברגע שגנץ יפרוש הוא מצפה מנתניהו לצרף אותו לקבינט המלחמה: "אפשר במסלול אחד לבטל את קבינט המלחמה ואם בכל זאת מתעקשים שיהיה קבינט ניהול מלחמה אין לי ספק ואני מצפה מנתניהו להכניס אותי לשם, נתניהו מבין היטב מה אני רוצה ממנו, יש לנו שיחות אישיות ובשיחות אישיות אני מרשה לעצמי להגיד לו הרבה הרבה דברים".

על התוכניות שלו כחבר קבינט מלחמה הוא משתף: "לעצור את הדלק, אין יותר דלק אם לא מביאים את החטופים. הומנטירי רק תמורת הומנטירי. נכנס לרפיח עד הסוף, מנהל מלחמה עד הסוף.

"ישראל שולטת ברצועה, רק מדינת ישראל, לא אף אחד אחר", מדגיש בן גביר על היום שאחרי ברצועת עזה: "שמעתי את האזהרות של גלנט במשך שנה בקבינט, שאמרתי שצריך לעשות מלחמה בעזה הוא אמר לי 'אתה סתם חובב מלחמות', שמעתי את האזהרות שלו...".

לדבריו: "כיבוש של עזה לגמרי, הכל שלנו. שליטה ישראלית מלאה כולל יישוב יהודי ועידוד מרצון של הגירה. לא רק ביישובים שפונו, יש יותר מקום להכניס. אני אשמח מאוד לגור בעזה, אעשה זאת אם תהיה אפשרות, למה לא?".

השר איתמר בן גביר בריאיון ל'כיכר השבת' (צילום: אשר רוט)

אנחנו עוברים לדבר ללחימה בצפון הארץ והזעם של התושבים: "נורא ואיום, יש הפקרות, יש מציאות שאני לא תופס אותה. אנחנו לא נוכל לסיים את המערכה בלי מלחמה בצפון, זה לא רק להיכנס לרצועת ביטחון, צריך להילחם שם. לשם אשאף כחבר קבינט מלחמה".

על השאלה האם אחרי הטבח הנוראי ישראל צריכה ללכת לבחירות, אומר בן גביר: "אני חושב שזה תלוי בנתניהו ובמעשיו, אם נתניהו יישם מדיניות של ימין, אם הוא יבחר את הדרך שלי ולא את של גנץ וגלנט - הממשלה יכולה להמשיך עוד שנים רבות וארוכות, זה מה שהציבור רוצה. אם נתניהו חלילה יילך בקונספציה הישנה - בוודאי שנצטרך ללכת לבוחר".

על אי קידום תת אלוף עופר וינטר, הוא אומר: "מאוד התאכזבתי מהחלטת הרמטכ"ל לגבי עופר וינטר אבל אני חייב להגיד שיש לו מקום במשטרה, אני מאוד אשמח לראות אותו במשטרה, יש לו מקום של כבוד במשטרה, אני לא אשוחח איתו עד שהוא ייצא מהצבא, ברגע שהוא ייצא - אני כן אפנה אליו".

בסיום הריאיון אנחנו מדברים על חוק הגיוס והסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות: "העמדה שלנו ברורה, אני לא אכפה על אף אחד, מי שלומד לומד. אבל מי שלא לומד יש להם פתרון במשטרה, במשמר הגבול. הסוגיה של חוק הגיוס ? הממשלה יכולה להתגבר על זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות