אאא

יו"ר "המחנה הציוני" תקף במהלך סוף השבוע את חברת מפלגתו ח"כ שלי יחימוביץ שהובילה את המתקפה נגדו בגין המשא ומתן מול נתניהו וחזר על דבריו כי אין בכוונתו להתפטר בעקבות הביקורת הרבה שהוטחה בו בימים האחרונים.

ב"שבתרבות" בכפר סבא אמר הרצוג כי "לבוא ולומר שמי שהולך לדבר עם ראש הממשלה הוא כלב שהולך על ארבע, כשהוא עושה דברים כדי למנוע שפיכות דמים – יש לי מחלוקת עמוקה על מה שעשתה שלי יחימוביץ' בשבועות האחרונים. בגוף פוליטי יש כללים בסיסיים, אי אפשר להטיח במנהיג שהוא כלב שהולך על ארבע".

הרצוג הגן על המשא ומתן עם נתניהו ואמר כי "במערכת פוליטית מורכבת כמו המערכת הישראלית יש רגעים מורכבים וקשים שבהם אתה צריך לקחת החלטות כואבות וקשות גם אם הן לא פופולריות. לא זחלתי ולא הלכתי שבי, לא התבזיתי. אם הייתי עושה זאת – מזמן הייתי בפנים. אני שלם עם מצפוני".

יחימוביץ נגד הרצוג, השבוע (צילום: אסף מגל - ynet)

"עם השקת המהלך המדיני-אזורי המתוכנן שעליו שקדתי עם ראש הממשלה וגורמים בינלאומיים, ישראל הייתה מתייחסת בחיוב לראשונה לאלמנטים ביוזמת השלום הערבית ופותחת, לראשונה, במשא ומתן עם מדינות ערב על היוזמה. מהלך שללא ספק היה משנה את פני האזור".

לדבריו: "הבעיה עם נתניהו היא שבסוף הוכח שכשהוא עומד בפני החלטה היסטורית הוא לא מסוגל לקבל אותה ותמיד ממצמץ. אמרתי לו שיפסיק עם הפחד הזה. גם לי יש פחדים, אבל האמנתי. לא עומד על הפרק משא ומתן עם נתניהו שוב. זה הסתיים לגמרי וזה מאחורינו לגמרי. אין מה להאמין לנתניהו".