אאא

בתאונת דרכים מחרידה שאירעה הלילה בשומרון, נפגעו עשרות מנוסעי אוטובוס קו 462 שנסע מירושלים לאריאל, כשהידרדרו עמו לתהום בצד הדרך בן 60 מטרים.

הכוחות שהוזעקו לזירה מצאו שני הרוגים, ועוד שבעה פצועים, מהם 4 במצב אנוש, 1 במצב בינוני ו-2 במצב קל - רובם היו לכודים ובמאמצים הצליחו לחלצם, נעשים ניסיונות לאתר לכודים נוספים. למקום הוזנקו כמה מסוקי פינוי וחילוץ, אך הם התקשו תחילה לנחות בשל הרוחות העזות באזור.

הבוקר (ו') הותר לפרסום כי נהג האוטובוס אבישי קרואני, תושב אריאל בן 37, נשוי ואב ל-5 בנים נהרג במקום.

מבט אל עומק התהום, בתחתיתו נראה האוטובוס (צילום: IsraelHatzolah, מדברים תקשורת)
מבט אל עומק התהום, בתחתיתו נראה האוטובוס (צילום: IsraelHatzolah, מדברים תקשורת)
הגדלה

כוחות ההצלה שנמצאים בזירה מתארים "מראות קשים ומזעזעים". מנחם לף ראש סניף בנימין של איחוד הצלה מתאר: "מדובר בערב קשה עם זירה קשה של אוטובוס שנפל לתהום והתהפך. יצאתי לשטח יחד עם מספר רב של מתנדבי רפואת חירום של הסניף תוך סיוע של מתנדבים נוספים שהגיעו מירושלים ומישובי השומרון. לאחר צעידה רגלית בחושך ובגשם הגענו לאוטובוס ההפוך והענקנו סיוע רפואי ראשוני לנפגעים שחלקם פונו במסוקים של צה"ל לבתי החולים".

ממד"א נמסר: חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל כ- 15 נפגעים, בהם: 3 במצב אנוש , 3 באורח קשה, השאר במצב בינוני וקל. הנפגעים שחולצו מטופלים על ידי הצוותים של מד"א בסיוע כוחות רפואה של צה"ל  בתנאי שטח קשים ביותר, בחשיכה ובגשם, ומועברים לאמבולנסים ולמסוקים שמפנים את הפצועים לבית החולים בילינסון.

לוחמי כב"ה בפעולות החילוץ המורכבות בתנאי שטח קשים (צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש)

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מיכאל חי כהן מתנדב איחוד הצלה סיפר: "מוקד 1221 של איחוד הצלה הזעיק אותנו עקב דיווח על אוטובוס שנפל לתהום. יצאתי למקום מהישוב אדם וכשהגעתי לזירה ירדתי רגלית יחד עם ראש הסניף ומתנדבים נוספים כעשר דקות הליכה תוך כדי גשם שוטף ובוץ עד שהגענו לאוטובוס ההפוך שם למרבה הצער נתקלנו במספר נפגעים ללא הכרה וללא דופק ונשימה ונפגעים נוספים במצבים שונים. ביקשנו ממוקד איחוד הצלה להזניק למקום מסוקים לסיוע בפינוי הנפגעים עקב זירה קשה ומסובכת לפינוי הנפגעים רגלית".

הכוחות, מביטים מלמעלה (צילום: דוברות כב''ה מחוז יו''ש)
הכוחות, נערכים לירידה למטה (צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש)
הגדלה

"זוהי זירה קשה עם הרוגים ומספר רב של נפגעים מדובר באוטובוס אגד שמסיבה לא ברורה התדרדר לעומק 60 מטר לערך, ונמצא הפוך. לוחמי האש ממשיכים בפעולות חילוץ ובסריקות בזירה ובהמשך תבוצע הרמת האוטובוס לשלול לכודים נוספים", נמסר מכב"ה יו"ש.

יחידת החילוץ 'מגילות' שבמחוז ש"י מוסיפה פרטים: צוותים מהיחידה פועלים כעת בשיתוף כיבוי אש מחוז יו"ש ויחידת החילוץ 'שומרון' בזירה. הצוותים כרגע נערכים להזיז את האוטובוס על מנת לאתר אנשים שנלכדו תחתיו. משה הרשטיק סגן מפקד היחידה אומר,"אנו פועלים בשעה זו בזירה מורכבת מאוד בשיתוף כוחות הכיבוי ויחל"צ שומרון בנסיונות להזיז את האוטובוס ולאתר אנשיו אשר נלכדו מתחת לאוטובוס".

מדוברות משטרת ישראל (מחוז ש"י) נמסר, כי מתחקור ראשוני בזירה עולה שמדובר באוטובוס אגד שמסיבה לא ברורה נפל לתהום. במקום פועלים כוחות משטרה רבים ומתנדבי יחידות החילוץ של המשטרה לאיתור לכודים נוספים.

(צילום: מדברים תקשורת)
(צילום: מדברים תקשורת)