אאא

פרסום ראשון: השר לשעבר אריאל אטיאס סיים לעסוק בתקנות חוק הגיוס ונקרא שוב לדגל, הפעם לעמוד בראשות ועדת ההיגוי להקמת העיר החרדית החדשה שפיר, כך נודע ל"כיכר השבת".

ל"כיכר השבת" נודע כי יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי ביקש להשתמש בכישרונו של אטיאס כשר הבינוי והשיכון לשעבר ופנה אליו שיעמוד בראשות הוועדה, אטיאס נענה לבקשה והוא יעמוד בראשות ועדת ההיגוי.

עוד נודע ל"כיכר השבת" כי הוועדה תורכב כולה מעסקנים חרדים שמשמשים כנציגי ציבור בתחום התכנון הבנייה, חברי הוועדה שימשו כשרי שיכון, ראשי ערים ומועצות או חברי ועדות תכנון ובניה ברשויות מקומיות במגזר החרדי. הוועדה מורכבת משני ספרדים, שני חסידים ושני ליטאים.

לצדו של אטיאס, שכאמור יעמוד בראשות הוועדה, יכהנו - מנכ"ל המרכז לפיתוח המקומות הקדושים יוסף שווינגר, סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש, סגן ראש עיריית אלעד צוריאל קריספל וחברי מועצת העיר בית שמש משה מונטג וישעיהו ארנרייך

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בישיבה מקצועית שהתקיימה לפני כשבוע וחצי בלשכת דרעי התבטא השר כי "בימים הקרובים נמנה ועדה מייעצת, שיהיו מתואמים עם ועדת התכנון המקצועית, ויבחנו את ההתאמות הדרושות לתכנון העיר החרדית שפיר".

לדבריו: "חשוב שחברי ועדה אלו ילוו את כל שלבי הקמת העיר, כבר משלב התכנון, כדי לתת מענה הלכתי וצביוני לכל הסוגיות הכרוכות בתכנון העיר, כמו מספר הקומות בבניינים הגבוהים ועוד".

דרעי אמר בפתח הדיון כי "בשורת העיר שפיר, היא הפתרון הגדול והמשמעותי ביותר למצוקת הדיור החרדי, הכולל גם הסכם גג לפיתוח ומוסדות ציבור, גם אזורי תעסוקה, וגם מחיר מוזלת בדמות 'מחיר למשתכן'. "בפתרון הזה ישנה אמירה חשובה, שגם הציבור החרדי הוא חלק מהמאבק ומהפתרונות לבעיית מצוקת הדיור הארצית".