אאא

המיסיונרים פשטו בימים האחרונים על ירושלים ושכונותיה החרדיות בקמפיין מקומם ורחב היקף שעלותו מסתכמת בלא פחות מ-1.8 מיליון דולר. כך עולה מתחקיר שביצע בעניין ארגון הפעילים יד לאחים, אשר יצא לקרב הסברה מקיף כדי לקדם את פני המיסיונרים ולבלום את המשך הקמפיין שלהם בכל דרך לגיטימית. 

במסגרת הקמפיין כיסו המיסיונרים לוחות מודעות בשכונות חרדיות ברחבי העיר עם מודעות מתוחכמות במיוחד. המודעות עוצבו בסגנון קומיקס, הפופולארי מאוד בציבור החרדי, והדמויות המככבות בו בעלות חזות חרדית מובהקת, כשבפיהם הושמו מסרים מיסיונריים מובהקים. כמו לא היה די בכך, על מנת להוליך שולל, מספרי הטלפון המופיעים במודעות ליצירת קשר – הם מספרי טלפון כשרים, וזאת כדי להסיר כל חשש או רתיעה מהמודעות ותוכנן. 

יד לאחים פועל כנגד הקמפיין המיסיונרי במספר מישורים. פנייה אל עיריית ירושלים העלתה כי המודעות נתלו שלא כחוק ושלא ברשות וכי העירייה מתכוונת לנקוט באמצעים משפטיים כנגד המיסיונרים. במקביל, צוותים גדולים של פעילים, המתוגברים במתנדבים רבים, עלו לירושלים, הסירו מודעות רבות ואף הדביקו את צעדיהם של חלק מהמיסיונרים וקראו לציבור להיזהר מפניהם. 

לנגד עיניהם הקרועות מתדהמה של הפעילים – נצפו המיסיונרים כשהם עצמם מחופשים לחרדים ונראה כי הם נקטו בצעד זה על מנת להיטמע בקלות ובטבעיות בשכונות החרדיות ולא לעורר כל חשד. 

מיד לאחים נמסר כי ההיערכות המוגברת תימשך עד שהמפגעים המיסיונרים יעזבו את העיר על שכונותיה וייאמר למשחית הרף.

צילום: יד לאחים