אאא

לא בטוח אם זה משעשע או עצוב, אבל על פי הדיווח ב-ynet, אשת הנדל"ן לשעבר, ענבל אור, שעסקיה הקודמים קרסו בקול רעש גדול ועם פשיטת רגל ומאות קונים זועמים, מעוניינת כעת לפתוח מחדש עסק עצמאי. על פי הדיווח, אור, פנתה השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לקבל אישור לפתיחת עוסק מורשה וחשבון בנק.

על פי הבקשה שהגישה אור בעצמה, הכונס הרשמי תומך בבקשתה. מנגד, המנהל המיוחד שמינה בית המשפט לנכסי אור, עו"ד איתן ארז, מתנגד נחרצות לבקשתה של אור וצפוי להגיש את התנגדותו עד ה-22 בחודש.

במסגרת הבקשה כותבת אור: "בית המשפט הנכבד מתבקש לאשר למבקשת לפעול כעוסק מורשה. ביום 1 באוגוסט 2016 הוכנסה המבקשת בתרמית להליך כינוס. המבקשת פנתה לכונס הנכסים הרשמי בבקשה לאפשר לה לפעול במסגרת אחת החברות ו/או באמצעות עוסק מורשה והנ"ל הנחה אותה להגיש בקשה מתאימה לבית המשפט הנכבד, לפתיחת עסק מורשה, תוך שציין כי יתמוך בבקשה. מן הדין ומן הצדק להיעתר לבקשה".

יצוין, כי ענבל אור לא הוכרזה פושטת רגל. הוצא לה צו כינוס נכסים קבוע ובית המשפט מינה את עו"ד איתן ארז כמנהל מיוחד לנכסיה שכאמור מתנגד לבקשתה של אור. עו"ד ארז אמר היום בתגובה לפניית ynet: "אני מתנגד לבקשת ענבל אור להתיר לה להירשם כעוסק מורשה. תגובה מסודרת תוגש לבית המשפט".

לדברי ארז, "אין להשלים עם הפיכת מדינת ישראל לגן עדן לחייבים. בזמן ש-600 משפחות של קורבנות ענבל אור עדיין מנסות להשתקם, נראה שהגברת אור שאיננה מביעה שום חרטה על מעשיה, רוצה לפתוח עסק. אין לאפשר לענבל אור ליצור חובות חדשים ומן הדין היה שבשלב זה תעבוד כשכירה".

כזכור, לפני כשנתיים הורה בית המשפט על פירוק קבוצת הנדל"ן של אור - ,אור סיטי נדל"ן ומינה את עו"ד ארז למפרק של כל אחת מהחברות בקבוצה וכן לכונס נכסים זמני לנכסיה של ענבל אור באופן אישי. עו"ד ארז טען כי קבוצת הנפגעים של ענבל אור מונה כ-600 משפחות שנותרו ללא כספן וללא קורת הגג שהבטיחה להם אור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אור דחתה בתוקף את הטענות נגדה, והגישה לבית המשפט העליון ערעור כנגד צווי הפירוק שהוצאו כנגד חברות בקבוצה שלה והכנסתה להליך של כינוס נכסים כשהיא טוענת כי מדובר בתרמית והונאה שנעשו נגדה על ידי מתחריה וכי היא נותרה חסרת כל אמצעים.

לפני כחודשיים דחה בית המשפט העליון את עתירתה של אור וחודש לאחר מכן במרץ 2018 דחה העליון את ערעורה של אור על החלטת בית המשפט המחוזי לתת צו כינוס לה ולפרק את החברות שהיו בשליטתה. העליון קבע בהחלטתו: "התמונה המלאה והעגומה של מצב החברות מצביעה על אי סדרים שהתגלו בהתנהלות הקשורה לכספי הרוכשים".

ענבל אור מסרה בתגובה לשאלה מדוע הגישה הבקשה לפתיחת עוסק מורשה: "אני צריכה להתחיל לעבוד ולהתפרנס".

מאגף כונס הנכסים הרשמי נמסר בתגובה לפניית ynet: "הכנ"ר רואה חשיבות בהשבת חייבים המצויים בהליך פשיטת רגל למעגל העבודה כחלק מהשיקום הכלכלי ושיפור יכולת החזר החוב. הגב' אור פנתה לכונס הרשמי בבקשה שיאשר לה לעסוק כ'עוסק מורשה' והופנתה על ידו לבית המשפט. אין באמור משום הסכמה גורפת של הכונס הרשמי למבוקש. ככל שיידרש להגיב לבקשה יתייחס הכונס הרשמי בתגובתו הן לתחומי העיסוק הספציפיים והן ליתר התנאים לאישור הבקשה".