אאא

רבני העיר העיר העתיקה בירושלים זועמים: היום (שלישי) יפתח אירוע גדול, שיימשך שלושה ימים, והמעורר את זעמם של הרבנים שביקשו לבטלו בגלל אוכל לא כשר ומופעים שלא מתאימים לעיר העתיקה. 

לפי הפרסומים, ב"ימים שלישי עד חמישי יהפכו סמטאות העיר העתיקה לממלכה קסומה – "ממלכת שן הזהב התיכונה" שמה. המבקרים בממלכה ייהנו משלל אטרקציות, בהם מופע פירוטכני בשער יפו, מתחם ליצנים בקארדו הפתוח.

"במסגרת תיאטרון הרחוב או חגיגות העצמאות של הממלכה הקסומה, תוכלו ליהנות ממצעד מלכותי, ממפגן אווירי מעל מגדל דוד, ממופעי רחוב של עשרות אקרובטים ולוליינים, מתזמורות חיות וממגוון מופעי רחוב של אמנים מקומיים ובינלאומיים".

עוד בפרסומים, בין היתר בעיתון "כל העיר" הירושלמי, "רחבת שער יפו החיצונית תהפוך לרחבת מסדרים, שבה יעבור המטס המלכותי במפגן אווירי פירוטכני הראשון שמתקיים מעל מגדל דוד. בשער יפו הפנימי תוצג החיה המלכותית – דג מפרס ענק בגודל שישה מטרים. שם גם תוכלו להוציא תעודת תושב של הממלכה הקסומה ולצאת לסיורים מודרכים באופן רנדומלי", נכתב.

חבר המועצה אריה קינג שנאבק באירוע אומר: "פוליטיקאים הפכו את ירושלים עיר הקודש, לפלטפורמה לקידומם האישי באמצעות מופעי שחץ ופריצות. הזילות של אותם פוליטיקאים לא רק כלפי קדושת העיר אלא גם כלפי תושבי עיר הקודש שרובם כלל לא פוקדים אירועים אלה בשל חוסר התאמתם לתושבי העיר ברמת הצניעות,הכשרות והתוכן הלא חינוכי".

קינג מאשים את הנציגים החרדים בהתעלמות מהאירוע, "כחבר מועצת העיר, השתדלתי במשך 4 שנים לצמצם את הפגיעה בקדושת העיר ובתושבי העיר ולצערי, ראש העיר ורוב חבריו הדתיים והחרדים בקואליציה, התנגדו להצעותיי. כעת מתברר שגם פוליטיקאים אחרים שרואים עצמם כמועמדים לראשות העיר, לא מניחים את קדושת העיר ואת תושביה בראש סדר העדיפויות שלהם. מקווה שהתושבים בבואם לקלפי הבחירות בעוד 6 חודשים, לא ישכחו זאת".

כאמור, רבני העיר העתיקה ורבני העיר ירושלים פנו בדרישה לבטל את האירוע בו יוגש אוכל טרף סמוך לכותל המערבי.

למרות הפרסומים על האוכל הטרף ומופעי השחץ, לעת עתה חברי המועצה החרדים לא יצאו נגד האירוע וכפי הנראה אף כלל לא פועלים לבטלו.

גורם חרדי בעיר העתיקה אמר ל"כיכר השבת": "מרן הגרי"ש אלישיב הורה לחברי המועצה בזמנו לא לאפשר אירועים כאלו ושזהו חילול השם. האירוע מתאפשר - וכולם שותקים. רבני העיר העתיקה לא ישתקו הפעם".