אאא

פרסום ראשון: אוהדי הכדורגל מתרגשים לקראת הגעתה בחודש הבא לישראל של נבחרת ארגנטינה בכדורגל כשבמסגרת הביקור יתקיים משחק ידידות בין הנבחרות של ישראל וארגנטינה.

המשחק בישראל יהיה האחרון של ארגנטינה לפני המונדיאל והעובדה שלישראל יגיע גם כוכב הנבחרת ליאו מסי גורמת להתעניינות בינלאומית במשחק.

אולם כעת מעלים גורמים חרדיים חשש כבד מפני העובדה שהגעתה של הנבחרת תגרום לחילולי שבת המוניים במדינת ישראל.

לדבריהם, "החשש הינו בעיקר מכך שהמשחק המדובר יתקיים במוצאי שבת ה-9 ביוני באיצטדיון טדי בירושלים מה שיגרום לחילול עיר הקודש ולחילולה של השבת בראש חוצות".

ל"כיכר השבת" נודע כי מאחורי הקלעים מתקיים דיון סוער האם על המדינה לסבסד את המשחק במיליוני שקלים על מנת שייערך בירושלים או שאולי עדיף בעלות נמוכה יותר באיצטדיון סמי עופר בחיפה.

על פי דיווחים באתרי הספורט, פועלים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת הספורט מירי רגב לתקצב את האירוח בכספי משלם המיסים על מנת שייערך בירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כאמור, עסקנים חרדיים מביעים את החשש מפני חילול שבת המוני בלב עיר הקודש באם אכן יתקיים המשחק כמתוכנן בעיר הבירה.

הגורמים מוסיפים כי האימונים לקראת המשחק צפויים להיערך במהלך השבת בהשתתפות אלפי צופים וכך חילול השבת יתעצם ועשוי לגרום לחיכוכים בעיר.

ל"כיכר השבת" נודע כי השר לענייני ירושלים זאב אלקין הודיע כי הוא מושך את ידיו מעיסוק בנושא זאת בשל החשש מאימוני הנבחרת תוך פגיעה בקדושת השבת.

תגובת משרד התרבות והספורט לידיעה: "המשרד מברך על הגעת נבחרת ארגנטינה לישראל, בשנה בה מדינת ישראל חוגגת 70 להיווסדה, ולקראת המונדיאל שמתקיים השנה ברוסיה. האירוע יתקיים בצאת השבת, כידוע משחקי הכדורגל נערכים בשבת במסגרת הסטטוס קוו שנקבע לאורך שנים במדינה".