אאא

הטרור המגיע מכיוון רצועת עזה לישראל, מצד פעילי ארגוני הטרור הפלסטיניים, אינו פוסק לרגע. רק היום (שני) נהרג מחבל שחדר לישראל עם גרזן בידיו, מירי חיילי צה"ל שזיהו אותו, בעוד חבריו מצליחים להימלט.

מי שכידוע בעיקר סובלים מטרור זה, הם תושבי המושבים והקיבוצים באזור הסמוך לגבול, עוטף עזה, הסופגים דרך קבע ירי פצמ"רים ורקטות ואף מתמודדים עם הפחדים מפני חדירות עוינות דרך מנהרות.

אך דעותיהם הפוליטיות של רבים מהאזרחים בקיבוצים אלו, נעות במרחב שבין שמאל-מרכז לבין השמאל הקיצוני. בשל כך, ניתן להבין את הרקע לתשובתו המקוממת של ילד, בן העוטף, על הסיבה למעשי המחבלים מעזה, כפי שהובאה ב'החדשות'.

המגיש והעיתונאי דני קושמרו סבב בין בתי הישובים השונים, אלו שסבלו במיוחד בסבב הלחימה בשבוע שעבר, ושוחח בין השאר עם הילדים הקטנים והגדולים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הילד החמוד והמבולבל
הילד החמוד והמבולבל

וכך התנהל הדו-שיח הבא: מה אתם חושבים, למה הם עושים את זה? שאל העיתונאי. תגובתו של נרי בן ה-9, מקיבוץ נירים, הפתיעה: "הם יורים טילים רק כי אנחנו מתעללים בהם".

"כי הם היו בישראל וגירשנו אותם. וגם הרגנו חלק, כי...", ניסה הילד המבולבל לבסס את הטיעון המוזר והתלוש, מן הסתם בהשפעת הסביבה בה הוא גדל.

עידו חברו, מנגד, הסתייג מעט: "אני לא כל כך אוהב אותם. לפעמים כשאנחנו איתם בשלום אז בסדר, אבל כשהם מפציצים אותנו - לא", וילד אחר הוסיף בתום כובש: "אנחנו רוצים לעשות איתם שלום. הם לא מסכימים".

צפו בווידאו