אאא

בשל החלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן, הודיע הלילה (שלישי) דובר סוכנות הגרעין האיראנית, ברהוז קמלוונדי, כי ארצו תעדכן את הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית על כוונתה להתחיל בהגדלת היקף העשרת האורניום.

הדובר אמר את הדברים לסוכנות  הידיעות ISNA: "במכתב שיגיע לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית איראן תכריז על תחילת תהליך העשרת אורניום שש פלואורי - המשמש להעשרה ולייצור נשק ודלק גרעיני - ביום שלישי".

את ההחלטה הדרמטית קיבל מנהיגה העליון של איראן עלי חמינאי, כאשר הודיע כי יש להיערך להגדלת היקף העשרת האורניום, במידה והסכם הגרעין יקרוס. לדברי ברהוז: "בדבריו, התכוון המנהיג העליון להאצת חלק מהתהליכים הקשורים להיקף עבודתנו בתחום הגרעין, כדי שנוכל לקדמה במהירות במידת הצורך".

כזכור, אמש נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם  עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ואמר: ""הסכנה הגדולה ביותר טמונה באיראן. רק אתמול אמר שוב מנהיג איראן חמינאי שישראל היא סרטן שיש למגר והיא תמוגר מעל פני האדמה.

"מדהים שבתחילת המאה ה-21, יש מי שמדבר על השמדת ישראל, כלומר, להשמיד מעל לששה מיליון יהודים נוספים. לא ייאמן שזה מה שקורה, אך בפני זה אנו ניצבים".

נתניהו הוסיף: "איראן קוראת להשמדתנו אך היא גם מנסה לשים ידיה על נשק גרעיני כדי להוציא אל הפועל את תוכניותיה לרצח עם. אנו יודעים זאת בוודאות".