אאא

עיתונאי 'הארץ' חיים לוינסון, שהפתיע אמש (שני) וסיפר על הפגישה הנדירה שלו עם כ"ק האדמו"ר מגור, הודיע הבוקר, כי בשל חשיבות השבת לרבי, קיבל על עצמו שלא לנסוע ברכב ולא לרכוש מוצרים בחנויות במהלך השבת הקרובה.

לדברי לוינסון: "כל כך התרשמתי מהאדמו"ר מגור בפגישתנו הקצרה אמש, ומכיוון שידוע כמה האדמו"ר חשובה לו שמירת שבת, אני מקבל על עצמי בשבת הקרובה לא לנסוע ברכב ולא לקנות בחנויות".

כזכור, אמש סיפר לוינסון: "במשך שנים שמענו אגדות על החסידות הנוקשה והאדמו"ר המסוגר שנשלט בידי ליצמן. בעקבות שיחה בכנסת בה נאמר לי שהאדמו"ר יושב ומקבל כל מי שמגיע, החלטנו אני ועקיבא לנסות".

"הגענו לבית מדרש", שחזר עיתונאי 'הארץ', "החסידים קיבלו את פנינו במאור פנים. כולם רצו לעזור ולהדריך ולהסביר לאן ללכת ואיפה האדמו"ר יושב. האדמו"ר יושב בחדר קטן בסוף בית המדרש. חדר פשוט מאוד עם שלטים מודפסים שלא להכנס לכל מי שמשתעל או יש נזלת או חום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "הגבאי היה חביב מאוד. חששתי שישאל אותי אם אני מחלל שבת כי ידוע שהאדמור לא פוגש מחללי שבת. לא שאל כלום. היה חייכן ומאיר עיניים ולא שאל כלום. הוא ביקש שנכנס אחד אחד, נגיד מה אנחנו רוצים ונמתין ללחיצת יד מהרבי שהיא סימן לברכה.

"לא היה אף אחד בתור שחיכה לרבי. בכניסה לחדר היו מספר ילדים שהגבאי ניסה לגרש, אבל הם חזרו והציצו מי עם החולצה הורדה. עקיבא נכנס ראשון. מה שהיה בינו לבין האדמו"ר, מה דיברו על ליצמן ומה דיברו על חוק הגיוס - אם ירצה יספר. אני נכנסי אחריו. האדמו"ר יושב על כיסא פשוט עם שולחן פשוט".

על הרגעים בחדר עם האדמו"ר כתב לוינסון: "מה שדיברתי עם האדמו"ר זה עניין פרטי. האדמו"ר הקשיב, התעניין, ואז לחץ לי יד סימן לסיום. זה היה מעמד מיוחד מאוד, לבבי מאוד, עם הרבה חום בין אנושי. בניגוד לאגדות שצריך את ליצמן להגיע לאדמו"ר כל אחד יכול לבוא להיכנס ברחוב ירמיהו ולהתברך".