אאא

שעה קלה לפני כינוס מרכז "אגודת ישראל" בירושלים, בסיומו הוחלט על תמיכת המפלגה במועמדותו של יוסי דייטש לראשות עיריית ירושלים, נכנס דייטש אל מעונו של מורו ורבו, האדמו"ר מסלונים, זאת על מנת לקבל את ברכתו ותמיכתו.

ל"כיכר השבת" נודע כי בשיחה ממושכת זו קיבל דייטש גיבוי מוחלט ותמיכה מלאה לקראת המירוץ לראשות העיר, זאת בניגוד לשמועות שהופצו יום קודם לכן.

השיחה היתה לבבית במיוחד, ונשאה פן אישי מאוד, כאשר המנהיג הרוחני התרשם והודיע כי יש לעשות הכל על מנת להוביל לבחירתו של דייטש - כך נודע ל"כיכר השבת".

ל"כיכר השבת" נודע כי בשיחה הראשונה, יממה לפני כן, דייטש נכנס לאדמו"ר יחד עם סגני השרים יעקב ליצמן ומאיר פרוש, והרבי באריכות על האתגרים המורכבים העומדים לפתחו של איש ציבור חרדי, בפרט כאלו הנוגעים לניהול עיר שאינה בעלת צביון תורני מלא והאפשרויות לעמוד בהם בכבוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 נאום האחדות של יוסי דייטש, אמש (צילום: כיכר השבת)

בניגוד לטענות ולדיווחים כביכול באותה שיחה הורה הרבי מסלונים לתלמידו שלא להתמודד בשל הבעיות הללו, הרי שעל פי עדויות הנוכחים כלל לא נאמר משפט כזה.

"גם בזמנו של לופוליאנסקי דיבר באריכות מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל על האתגרים המורכבים העומדים בפני ראש עיר חרדי בירושלים, אך הכריע להתמודד" מבהירים בסלונים, ומצהירים כי "מדובר במקרה דומה".

"לרבי יש אחריות כבדה על כלל ישראל והוא לוקח הכל בסך השיקולים, אולם בסופו של דבר קיבל את ההחלטה יחד עם חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לתמוך בדייטש במלוא הכוח".