אאא

הספרים הבני ברקים כועסים: מאות אברכים ובני ישיבות תושבי בני ברק, ניצלו את עובדת היותו של צום תשעה באב דחוי, ומיהרו להתייצב במספרות כבר במוצאי הצום על מנת להסתפר לאחר שלושת השבועות בהם נהגו מנהגי אבלות על חורבן הבית.

הספרים מצידם, פתחו את דלתות המספרה לאחר תקופה ארוכה יחסית של חופש, אלא שלתדהמתם פקחי עיריית בני ברק בחרו להעניק להם דו"חות וקנסות על פעילותם לאחר השעה 23:00.

ל"כיכר השבת" נודע כי למעלה מ-15 מספרות קיבלו קנסות על ידי הפקחים, זאת בשל העובדה שעבדו באותן שעות מאוחרות.

בשיחה עם "כיכר השבת" זועם אחד הספרים הוותיקים בעיר, ואומר: "אברכים שהיו צריכים לצאת למחרת לחוץ לארץ ביקשו לקבוע תור דחוף, בנוסף היה לי גם חתן במספרה ובסוף כל העמל והעבודה לא היו שווים כלום בגלל הקנס".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יהודה, ספר נוסף, אומר כי מדובר בחציית קו אדום מצד העירייה. "אני מבין שבלילה רגיל יש לאכוף את ההוראה ולסגור את החנויות ובתוכם המספרות. אבל כאן מדובר ביום חריג שאנשים מבקשים להסתפר לאחר תקופה בה לא יכלו לעשות זאת".

"במקום להתחשב בנו ובהם, העירייה אוכפת ברשעות את החוק ללא כל התחשבות. אנחנו מצפים לביטול כל הד"וחות" אומרים הספרים המאוכזבים.

מזכיר העירייה ודוברה אברהם טננבאום מסר בתגובה: "ישנו חוק לאיסור הפעלת חנויות לאחר השעה 11 בלילה, כולל מספרות. רישום הדו"חות במוצאי תשעה באב, לאחר השעה 11 בלילה היה, בעקבות פניות תושבים, לאחר הצום, על רעשים המפריעים למנוחתם. אם הספרים סבורים שהדו"חות אינם במקומם, בגלל היותם, במוצאי תשעה באב, מוצע להם להגיש ערעור לעו"ד יהושע דהאן, התובע העירוני."