אאא

חצי שנה לאחר הטרגדיה הקשה באלעד: ילדה אלמנתו של הרה"ח ר' אשר שניצר ז"ל בת שמינית במזל"ט.  

כזכור, שעה קלה לאחר צאת השבת נהרג שניצר, אב ל-7 ילדים, בתאונת אופנוע בשעה שנהג עליו בכביש 5 בדרכו לעבודתו. 

אהרון ברזסקי חובש רפואת חירום של איחוד הצלה סיפר: "תוך כדי נסיעה נתקלתי ברוכב אופנוע ללא הכרה וללא דופק ונשימה כתוצאה מתאונה עם מעורבות רכב פרטי. למרבה הצער נקבע מותו בזירת התאונה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

פאראמדיק מד"א, אלעד דרעי, הוסיף: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. רוכב האופנוע שכב מחוסר הכרה בשול הכביש כשהוא סובל מחבלת ראש קשה. האופנוע, שהיה מפורק היה במרחק של כמה עשרות מטרים ממנו.

"ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו. נהג הרכב, גבר כבן 25 נבדק בשטח ולא נזקק לטיפול רפואי".

שניצר, נחשב לדמות מוכרת ואהודה בעיר ושימש כגבאי בית המדרש באבוב 45 באלעד. "רק הבוקר התפללנו איתו, הוא היה הרוח החיה בכל ענייני בית הכנסת והיה אהוב על כולם", ספדו לו חבריו ההמומים.

"אושי בן ה-35 תמיד חייך לכל אחד, הקדים שלום לכל אדם והיה מתייחס לכולם בכבוד", מספר אחד ממתפללי בית המדרש באבוב, "כולנו בני הקהילה, החברים והידידים בהלם".

 ההלוויה

המנוח שימש לפרנסתו כמשגיח כשרות ועשה תדיר מלאכתו ארעי ותורתו קבע. בבוקר אחרי התפילה היה נשאר ללמוד משניות וגמרא ותמיד היה בפיו איזה ווארט או אימרה חסידית, מספרים חבריו.

אלפים מבני העיר ליוו אותו למנוחות, רגעים מרטיטים היו כאשר בנו בן ה-12 של אושי ז"ל התייפח בשעת אמירת הקדיש וכל הקהל בכה יחד עימו. כעת עם הלידה במזל"ט מבטיחים בקהילה לסייע ככל הניתן כדי לשמח את האלמנה והיתומים ולעמוד לימינם בעת שמחה כבעת אסון.