אאא

חילול השם. עשרות מפגינים מ"הפלג הירושלמי" התפרצו אמש (שני) אל מרכז הפיס בשכונת רמת אלחנן בבני ברק, בניסיון לפוצץ את הרצאתו של העיתונאי ישראל קצובר - הכתב המדיני-בטחוני של עיתון המודיע.

תלמידי הישיבה, המזוהים עם "הפלג" שבו באותה שעה מההפגנה ברחוב השומר, נגד מעצרו של העריק ניסן ראדה, ונכנסו אל האולם תוך שהם משמיעים צעקות ונאצות על כך שמדובר ב"חילון המשתתפים ובהטפה לערכי צה"ל".

תלמידי הישיבות שהאזינו להרצאה ברוב קשב, ניסו לגרש אותם, ועימות של ממש התפתח בין הצדדים כאשר הללו משליכים כסאות וחפצים אחד כנגד השני. רק לאחר התערבות כוחות משטרה ויס"מ שהוזעקו לאיזור, שב קצובר אל האולם במרכז הפיס והמשיך בהרצאתו עד הסוף.

לדברי המשתתפים, "מדובר בחוצפה ועזות מצח לנסות להפריע לפעילות חוויתית עבור תושבי בני ברק. ילדים מתלמודי תורה ובחורי ישיבות ביקשו לשמוע על הניסים הגדולים בצפון ובדרום מהמומחה הצבאי, אולם אותם מפגינים ניסו להפריע לכך ללא הצלחה".

יצויין, כי הבוקר בעיתון הפלס, בטאון הפלג הירושלמי, נכתב כי המפגינים מחו כנגד "החדרת תכנים פסולים באמצעות אירועי קיץ בבני ברק". לפי העיתון, "מדובר בנסיון מביש לשתף פעולה עם גורמי השלטון שהציבו לעצמם מטרה לשנות את אורחות חייו של הציבור החרדי ולבולל אותו בחיים החילונים ובתרבות הקלוקלת".