אאא

אזעקות צבע אדום נשמעות כל הערב (רביעי), מדי כמה דקות, בישובי עוטף עזה, בעקבות שיגור רקטות מרצועת עזה לעבר האזור.

הדבר בא במקביל לתקיפה בה פתח צה"ל הערב, בתגובה למטח של 8 הרקטות, שרובו לא יורט בהצלחה. כתוצאה ממטח זה נפצעו כזכור 17 בני אדם, בהם ילד בן 13, בעיר שדרות.

שר הביטחון מקיים בשעה זו הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון, כדי לשקול את אופי ועוצמת התגובה הישראלית מול עזה.

דובר צה"ל אישר כי "בשעה זו תוקף הצבא מטרות טרור ברצועת עזה", אך לא מסר פרטים נוספים. באשר לשיגורי הרקטות עדכן צה"ל, כי "נכון לשעה זו זוהו כ-36 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. סוללת כיפת ברזל יירטה ארבעה שיגורים, רוב הנפילות הינן בשטח פתוח".

 כירורג בית החולים ברזילי מעדכן על מצב הפצועים (צילום: דוברות ביה"ח)

משרד החינוך מפרסם הערב הנחיות מיוחדות לתושבי אזור עוטף עזה - 0-7 ק"מ מהרצועה - על פי רשימת היישובים המוגדרת במפת ההתגוננות באתר פיקוד העורף.

ואלו הן ההנחיות:

א. יש לקיים את פעילות הקיץ והקייטנות וכל פעילות אחרת של מערכת החינוך אך ורק בתוך מרחב מוגן תקני .

ב. כל מתקן או מוסד חינוכי שאינו עומד בתנאי של מיגון תקני - חל איסור לקיים בו כל פעילות של ילדים/חניכים וקייטנים.

ג. פעילות חוץ בית ספרית באיזור עוטף אסורה בהחלט.

ד. יציאה לפעילות חוץ בית ספרית מחוץ לאיזור עוטף עזה מחייבת לקבל אישור ספציפי של אוגמ"ר עזה/חטמ"ר הרלוונטי. אחריות קב"טים.

 הסעות - יש לרענן, לתדרך ולוודא כי הנהגים, המלווים, הסגלים, התלמידים/ החניכים מכירים את ההנחיות לירי טילים בזמן הסעת הילדים לבתי הספר/ למבנה הקייטנות.

לגבי גזרת 7-40 ק"מ - נכון לעכשיו שגרה. "יתכן ותתקבל החלטה אחרת תוך כדי התפתחויות הלילה", נאמר בהודעת המשרד.ההנחיות העדכניות של פיקוד העורף

ההנחיות העדכניות של פיקוד העורף
הגדלה

מעט קודם לכן סיכמו במד"א את המטח על שדרות, כשלפי הודעת הארגון "חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים 3 נפגעי גוף, בהם גבר כבן 34 במצב קל עד בינוני עם פציעות בגפיים, גבר כבן 20 במצב קל עם חבלות בגפיים ואישה במצב קל שנחבלה ברגלה בזמן ריצה למרחב המוגן. בנוסף טופלו על ידי הצוותים 13 נפגעי חרדה, מתוכם 10 פונו לבית החולים".

מהמרכז הרפואי ברזילי שבאשקלון נמסר, כי "נכון לעכשיו הובאו אליו 15נפגעים: 6 נפגעי גוף ו-9 נפגעי חרדה. בית החולים שומר על כוננות גבוהה לשם קליטת נפגעים נוספים".

(צילום מסך: מתוך פייסבוק)
(צילום מסך: מתוך פייסבוק)
(צילום מסך: מתוך פייסבוק)
(צילום מסך: מתוך פייסבוק)
(צילום מסך: מתוך פייסבוק)
(צילום מסך: מתוך פייסבוק)