אאא

אב ובנו ממזרח ירושלים נעצרו הלילה (חמישי) על ידי המשטרה בחשד כי תקפו רופא בבית החולים 'הדסה הר הצופים' וחנקו אותו בצווארו ולאחר מכן אף תקפו מאבטחים.

בשעות הלילה הוזעקו לבית החולים שוטרים בשל תקיפת איש צוות רפואי ומאבטחים על ידי אב ובנו שהגיעו לקבלת טיפול רפואי.

השוטרים עצרו את החשודים - האב בן 48 והבן בן 20, תושבי מזרח ירושלים, והביאו אותם לחקירה במשטרה, במהלכה עלה החשד כי האב הגיע עם בנו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים לאחר שככל הנראה נפצע בקטטה, ובשלב מסוים בו ניסה הרופא לטפל בנו, החלו השניים על פי החשד לתקוף את הרופא באלימות פיזית עד להגעתם של מאבטחי בית החולים שהותקפו גם הם ע"י החשודים.

היום יובאו החשודים בפני בית המשפט בבקשת המשטרה להאריך מעצרם.

במשטרה ציינו, כי "לא יעלה על הדעת שאדם המבקש לקבל טיפול רפואי בגין פציעתו, לבסוף יתקוף ויגרום לפציעתו של הצוות הרפואי המעניק לו את הטיפול המסור. כנגד אותם עבריינים אנחנו נפעל למיצוי מלוא חומרת הדין על מנת לוודא שמקרים אלו יהוו דוגמא והרתעה ולא יקרו בשנית".

מבית החולים 'הדסה הר הצופים' נמסר כי "תקיפה חמורה ארעה הלילה בבית החולים, כאשר מטופל כבן 20 תקף רופא אשר טיפל בו בחדר המיון. אל התוקף הצטרף אביו, והשניים פעלו כנגד הרופא, בין היתר בחנק בצווארו. במזל גדול נמנע אסון כאשר צוות בטחון בית החולים הגיש סיוע מיידי ומקצועי, עצר את התוקף ומייד הזמין משטרה".

ד"ר תמר אלרם, מנהלת בי"ח הדסה הר הצופים, מסרה כי "הבוקר הוגשה תלונה במשטרה ואנו סומכים על טיפולה המקצועי והמעמיק בתוקפים. יודגש כי בית החולים הדסה מגנה כל פעולה תוקפנית ואלימה כלפי מי מהצוותים ויעמוד לצדם תמיד. עם זאת, צוותינו הפועלים יום וליל למען הציבור ימשיכו להעניק טיפול רפואי מצויין לכל באי בית החולים ויבצעו את שליחותם במסירות כתמיד".