אאא

יותר משמונה שנים חלפו מאז שילמו אלפי משפחות חרדיות את מיטב כספם בעת שרכשו דירה בפרויקט הסמוך לעיר לוד, שכונת 'גני איילון' המוכר יותר בשמו 'אחיסמך'.

כפי שפורסם לא אחת, סבל רב עבר על המשפחות בשנים האחרונות בשל עיכובי בניה מתמשכים. אך כעת, חושף ראש עיריית לוד יאיר רביבו בראיון ל'כיכר השבת', כי האכלוס הראשון של מאות משפחות יוצא לדרך.

לדברי ראש העיר, הוא חתם בימים האחרונים על טופס 4 עבור 376 יחידות דיור, מה שיאפשר את אכלוסן של 700 יחידות דיור כבר עד פסח הקרוב, כשבתוך כשנתיים וחצי יושלם אכלוס כל 3,600 יחידות הדיור.

יאיר רביבו, המשתייך לזרם החרדי-יחסית בציבור הדתי אף מצהיר כי הוא רכש דירה לעצמו בפרויקט החרדי, וצפוי בתוך שנתיים לעבור להתגורר לצד אלפי המשפחות החרדיות במקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פרויקט גני איילון - אחיסמך (צילום: מתוך ynet)
פרויקט גני איילון - אחיסמך (צילום: מתוך ynet)
הגדלה

כאמור, בעבר נשמעו טענות מפי רוכשי הדירות בפרויקט, כי הם היו אמורים לקבל את המפתחות לדירות זה מכבר, כשבמשך שמונה השנים האחרונות נגבו מהם כספים בשיעורים הגבוהים בהרבה מאלו שסוכמו עמם בעת השיווק.

עוד הם טענו, כי לא זו בלבד שהבנייה במקום טרם החלה, אלא הם אף מוצאים עצמם בפני שוקת שבורה, מבלי שיש באפשרותם לקבל את כספי ההשקעה. "אנחנו רואים כיצד הזכויות שלנו מועברות למשקיעים אחרים, בעלי ממון, שעושים במקום כבשלהם".

כעת כאמור נראה כי הרוכשים קיבלו מענה - לפחות חלקי - לקשייהם, כשבתוך שנתיים כל האכלוס יושלם והם יוכלו להיכנס לדירות הרשומות על שמם; 700 הראשונים שבהם כבר בעוד כחצי שנה.