אאא

שעונו של יהודי שנספה באסון הטיטאניק המפורסם, מוצע למכירה, וצפוי להיקנות בסכום של מעל 20,000 דולרים.

השעון יועמד למכרז בחברת האספנות Heritage Auctions, כאשר המחיר ההתחלתי יעמוד על 10,000 דולרים, וניתן יהיה להגיש הצעות עד לתאריך ה-25 באוגוסט, כך מדווח אתר 'אלגימיינר'.

השעון הייחודי השתייך לסיני קנטור, בן 34 במותו, שהיה מנוסעי הטיטאניק. קנטור, שהיגר מרוסיה, רכש כרטיסי מחלקת-תיירים על גבי ספינת הפאר יחד עם אשתו מרים, שהיתה אז בת 24, כשפניהם מועדות לניו יורק, אלא שכלי השיט הענקי התנגש בקרחון - ב-12 לאפריל 1912. 

סיני היה כאמור בין מאות הנספים באסון קשה זה, אך מרים ניצלה לאחר שהועברה לסירת הצלה. גופתו של סיני אותרה מאוחר יותר, כשרק כותנתו לעורו. מרים הסתייעה בארגון Legal Aid Society כדי למצוא את יתר חפציו, ולאחר 8 ימי חיפושים נמשו מן המים הקפואים שעון כיס, בגדים, דרכון רוסי, מחברת, ארנק ובו כסף וכן טלסקופ.

חלק מניצולי הטיטאניק (צילום: שאטרסטוק)
חלק מניצולי הטיטאניק (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

על גב השעון, המורכב מכסף וברונזה, חרוט איור המתאר את משה רבינו האחוז בלוחות הברית, ובמקום הספרות המעידות על השעה - ישנן אותיות עבריות.

"סיפור הרקע לפריט שכזה, מוסיף הרבה מאד", נמסר מחברת האספנות. "האיש כנראה לא היה אמיד במיוחד, אך הוא בחר להשקיע בשעון שיוקיר את יהדותו". מי שירכוש את השעון יקבל גם צרור מכתבים בעלי מידע משפחתי.