אאא

בזמן שחוקי להב 433 ניהלו חקירה סמויה נגד ח"כ דוד ביטן, אז יו"ר הקואליציה, הוא הוקלט בסתר כשהוא טוען שסיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שימונה לתפקיד השר לביטחון פנים, וזה בין היתר בכדי למנות מפכ"ל שיהיה 'קל לעבוד אתו'.

את הפרטים חשף העיתונאי אמנון אברמוביץ ב'החדשות'. על פי הדיווח, ביטן טען כי ימונה לתפקיד במקום השר גלעד ארדן. בהקלטות נשמעו גם מקורביו דנים בתוכנית להדיח את מפכ"ל המשטרה  רוני אלשיך.

ביטן הוקלט משוחח עם מי שהיה חבר קרוב שלו ולימים עד מדינה, משה יוסף, כשהוא אומר לו: "נתניהו סגר איתי שאתמנה לשר לביטחון הפנים. הוא מפחד מהתקשורת, אבל זה סגור".

עוד דווח כי גם מקורביו וחבריו של ביטן הוקלטו כשהם דנים בתוכנית להזיז את השר ארדן מתפקידו כדי להדיח את מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, ולמנות במקומו מועמד "נוח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המקורבים הוקלטו אומרים: "דוד ביטן הולך להיות השר לביטחון הפנים. גלעד ארדן יהיה שר לעניינים אסטרטגיים, ואם הוא ידבר יותר מדי, הוא בכלל יעוף מהממשלה".

ח"כ ביטן מסר בתגובה: "לא הייתה כל שיחה ביני ובין נתניהו בעניין המשרד לביטחון פנים. במשרד מכהן שר מטעם הליכוד, שוב המשטרה מדליפה רכילות לא נכונה שאין לה כל קשר לחקירה המתנהלת".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הדברים מופרכים. רה"מ לא התכוון למנותו לשר לבטחון פנים ורה"מ גם אינו מתערב בסוגיית המפכ"ל".