אאא

כמיטב המסורת מזה עשור של שנים, שיגר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אגרת ברכה מיוחדת אשר הגיעה ללשכתו של רבה הראשי של יהודי רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, כמדי ערב השנה החדשה, והיא אף מתפרסמת בעיתונות הרוסית הרשמית.

באגרת מאחל הנשיא את מיטב האיחולים ליהודי המדינה וכותב: "אני מברך אתכם לרגל ראש השנה, אחד החגים הגדולים והמכובדים בלוח השנה היהודי. חג זה מסמל ליהודים את הטיהור המוסרי ואת ההשתלמות. בימים אלה עושים האנשים חשבון של השנה שחלפה, מגבשים לעצמם תוכניות לעתיד לבוא".

האגרת
האגרת
הגדלה

"עליי לציין בשביעות רצון, כי הארגונים הדתיים של היהדות נוטלים חלק פעיל בחיי המדינה, מצטיינים במעשי צדקה, מבצעים פרויקטים רבי ביקוש בתחום החינוך וההשכלה ומקנים לדור הצעיר את המסורת ההיסטורית והרוחנית העתיקה, את תרבות אבותיהם. הקהילות היהודיות תורמות תרומה חשובה להרחבת הרב-שיח הבין-דתי, לחיזוק הידידות בין עמי רוסיה, אותה ידידות הקיימת מזה מאות בשנים", הוסיף הנשיא פוטין.

נשיא רוסיה חתם את ברכתו: "אני מאחל לכם בריאות טובה, אושר ועושר, שמחת החג, ולדימיר פוטין".

 

 "לקחת ממך דוגמא". פוטין והרב לאזאר

במהלך פגישה שערך היום הנשיא פוטין עם הרב לאזאר, בלשכתו, לכבוד ראש השנה, אמר הנשיא הרוסי: "אנחנו כולנו צריכים לקחת ממך דוגמא".

בתוך כך, ב'איגוד הקהילות היהודיות רוסיה' סיימו מבעוד מועד את ההכנות הרבות לקראת חגי תשרי, במשלוחי תשמישי קדושה למאות הקהילות הפזורות בכל רוסיה, בעלי תפילות ובעלי תקיעות, וסיוע לשלוחי חב"ד וקהילות היהודיות הרבים הפזורים בכל ערי רוסיה.