אאא

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר קיבלה טענות עוצמה יהודית והודיעה לעיריית רהט כי בריכת השחייה במימון ציבורי, לא תוכל להיות בריכה נפרדת והתנהלות שכזאת לא תעמוד במבחן בג"ץ. זילבר שלחה אמש (ראשון) מכתב ליועצת המשפטית של עיריית רהט וזאת בעקבות פניית אנשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר.

כזכור, השלושה פנו לזילבר בעקבות כך שבשורה ארוכה של מקרים בציבור הדתי והחרדי היא פרסמה שהפרדה במימון ציבורי היא לא חוקית, מנעה אירוע סליחות בתל אביב ואף הורתה להסיר גדות מחופים נפרדים ברחבי הארץ . יצוין, כי  גם  בריכת השחיה בקרית ארבע שהונהגה בה שחיה נפרדת נסגרה לאחר שבעקבות עתירה לבג"צ נקבע כי שחיה נפרדת במימון ציבורי לא יכולה להתקיים ללא שעות משפחה.

עו"ד בן גביר כתב לזילבר, כי במידה ותונהג  אפליה בין אנשי רהט לקרית ארבע בכוונתו לעתור לבית המשפט העליון.

במכתבה של זילבר לעיריית רהט אמש, היא מודה כי הצדק הוא עם אנשי עוצמה יהודית וכי "ככלל הפרד בין גברים לנשים במרחב הציבורי הינה פרקטיקה בעייתית הפוגעת בשוויון. הדברים מקבלים משנה תוקף בשים לב לכך שמדובר בבריכה ציבורית ראשונה ובהתאם לכך גם היחידה ברהט" 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זילבר הודיעה לאנשי רהט, כי אם לא יונהגו גם שעות משפחה מעורבות אזי המדובר במדיניות הנוגדת לחוק ולא תעמוד במבחן בית המשפט העליון ולפיכך ביקשה את התייחסות העירייה לדברים. 

ד"ר מיכאל בן ארי, יו"ר עוצמה יהודית אמר בתגובה לדברים, כי "תום העידן של האכיפה הבררנית, הבהרנו במכתב לזילבר שלא ניתן להפלות בין יהודים לערבים ומה שחל על יהודים חל גם על ערבים. אני כלשעצמי בעד שחיה נפרדת ואיני רואה בכך הדרת נשים, אך אם הולכים לשיטת זילבר אזי גם ברהט יקיימו את הוראות החוק ולא נסתפק במכתב אלא נדרוש אכיפה כמו שהיה בקרית ארבע" 

עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה, כי "נתחיל ברהט, אבל המטרה שלנו היא אכיפת החוק והכללים בכל מקום מרהט ועד דיר אל אסד. לא ניתן יד להדרת הנשים במגזר הערבי ולשובניזים הערבי וככול  שהגברת זילבר סבורה שהפרדה היא לא חוקית נדאג שהחוק ייושם בכל מקום".