אאא

המכתב לא מזוייף: מתברר כי הדברים שהתפרסמו בשמם של 29 רבנים חרדים מלונדון, אכן באים מהם ואינם מזוייפים.

במכתב, שהתפרסם לפני כשבוע, תוקפים עשרות רבנים וראשי קהילות מובילות את הרב לורד יהונתן סאקס, לאחר שגינה את ג'רמי קורבין, מנהיג ה'לייבור', באופן חריף. הרב סאקס הוסיף וסיפר כי יהודים רבים בבריטניה יעזבו את הממלכה אם קורבין יהיה ראש הממשלה.

הרבנים, בראשם הרב אפרים פאדווא, פוסק מוביל בלונדון, כתבו במכתב כי הם "הזדעזעו" מדבריו של קורבין, אותו הם מכנים "מנהיג נכבד". לדברי הרבנים, אמירות נגד קורבין הן 'לא אחראיות'.

על המכתב חתומים, כאמור, רבנים וראשי קהילות מובילות, כגון באבוב, בעלזא, סאטמר, וויזניץ, ביאלא וחסידויות נוספות, וכן ראשי ישיבות ודיינים.

אלא שארגון ה-JCC, המייצג רבנים בלונדון, מיהר לטעון כי מדובר במכתב מזוייף וכי אותם 29 רבנים לא נשאלו מעולם לדעתם בסוגיה. "אנו מעוניינים להבהיר ולהצהיר, כי המכתב בעד קורבין שפורסם מספר דקות לפני כניסת ראש השנה הוא מזוייף", כתב הארגון.

לפי ההצהרה, "אף אחד מהרבנים המוזכרים לא האציל את סמכותו על הנאמר במכתב. תגובה רשמית תפורסם בקרוב".

מאחר ותגובתו של הארגון התמהמהה מלבוא, התכתשו ביניהם פוליטיקאים בשאלה האם המכתב אכן מזוייף. 

כעת, חוזר בו הארגון הלונדוני ומודה כי מדובר במכתב אמיתי. 

לפי דיווח באתר Jewish Chronicle, שלושה מן החתומים על המכתב אישרו כי אכן חתמו על המכתב. מדובר בתמיכה רבנית משמעותית בג'רמי קורבין, שנחשב כאנטישמי מובהק. העילה לתמיכה זו, היא שמכיון שאנו מצויים בגלות, אין לנו לתקוף פוליטיקאים מכהנים.

בנוסף, שני עסקנים חרדים מספרים כי השיגו חתימות מ-5 רבנים נוספים, מה שמרחיב את הרשימה ל-34 רבנים.