אאא

ראש עיריית בני ברק ומזכ"ל 'אגודת ישראל', חנוך זייברט, יוצא למתקפה חריפה נגד 'דגל התורה', וטוען כי יחסי הכוחות ביהדות התורה נותרו כמות שהם.

בראיון מיוחד לרגל סיכום הקדנציה, שמתפרסם במוסף החג של 'המודיע', אומר זייברט כי "מבחינת אגודת ישראל אין בכלל סכסוך. מאז ומעולם פנינו היו לשלום וידינו כל העת מושטת לשותפות ולאחדות".

אך מוסיף ומבהיר כי "אם יש מי שאינם רוצים לשתף פעולה, שימשיכו בשלהם, אך שידעו כי הם גם אחראים בלעדיים לתוצאות ככל שתהיינה".

לדבריו, "יחסי הכוחות ב'יהדות התורה' היו ונותרו כמות שהם לאורך השנים, ואין שום מקום למניפולציות ולטענות שונות החסרות כל בסיס".

זייברט עוקץ את 'דגל התורה' ואומר כי "זאת מבלי להיכנס לדילול השורות ועריקת מצביעים בהיקפי ענק, שכל נער יכול לעשות את החשבון לבדו".

"אם יש מי שרוצה לשפר עמדות באמצעות מחלוקת ופילוג, שיעשה זאת, אך כאמור, על אחריותו הבלעדית", הוא מבהיר ל'דגל התורה'.

באשר לכוחה של 'אגודת ישראל', אומר זייברט כי "אין ספק כי הציבור הולך וגדל משנה לשנה. כל החצרות החסידיות השונות נמצאות בצמיחה מתמדת ורואים זאת במוחש", וטוען כי "עלינו לדעת שניתן להגדיל את כוחנו באמצעות הבאת מאה אחוז של קולותינו אל הקלפי".

על הבחירות בירושלים ובשאר הערים, אומר זייברט כי "הבעיה היא שוב, חוסר האחדות בינינו. אם בעבר היו מי שהטיפו מוסר וזעקו נגד אפשרות של בחירה בראש עיר שאינו חרדי, הרי שכיום הם פתאום 'שכחו' את דבריהם, ומרשים לעצמם תחת תואנה פוליטית כזו או אחרת להפר את מוצא פיהם ואת הוראת רבניהם וגדוליהם. זהו אבסורד שאים כמותו, על גבול הצביעות".

במענה לשאלה האם יערכו הפעם בחירות בבני ברק לראשות העיר, הוא משיב כי "אנו מכבדים הסכמים. כמובן ואין צריך לומר שההסכם הוא דו צדדי ואמור להיות מיושם על שני צדדיו, אני מקווה שכך יעשה".