אאא

הרב הראשי של רוסיה הגאון רבי ברל לאזאר, ואחד מהאנשים המקורבים ביותר לנשיא פוטין, דיבר אתמול (חמישי) באירוע שארגנו ״מצעד החיים״ ולימוד FSU לציון יום הולדת ה-90 לאלי ויזל בסיגט שברומניה, והתייחס לסוגיה הבוערת שמדאיגה את ישראל – העברתם של טילים קרקע-אוויר לסוריה ע״י הרוסים.

״אני חושב שהסיפור הזה של ההעברה נמשך כבר הרבה שנים, ותקרית המטוס הרוסי היא זו שהביאה בסופו של דבר להחלטה החד משמעית – והיא שרוסיה חייבת להעביר את החומר הזה בכדי להגן על המטוסים שלה. אני חושב שזו טעות, שתביא רק יותר קשיים לאזור", אמר הרב בביקורת מפתיעה.

עוד הוסיף ואמר הרב לאזאר, שהוא לא חושב שמדובר כאן באיום קיומי. "״אני בטוח שלישראל ולצה״ל יש היום את האפשרויות הטכנולוגיות להתמודדות עם האויב, כמו גם עם הS-300. אנחנו מדברים על הסוגיה הזו עם הנשיא פוטין על מנת לחדד את הרגישות של הנושא״.

״אנחנו מאוד מקווים ששיתוף פעולה של ישראל עם הרוסים יימשך, ושהמדינה תמשיך לשמור על הגבולות שלה ולעשות את כל מה שהיא צריכה על מנת שאיום האויב לא יגיע לשעריה. יש חשיבות לקשר שלנו עם רוסיה ועלינו להמשיך אתו, אבל לא לסמוך על אף אחד, אלא רק על עצמינו״.

האירוע התקיים חודשיים בלבד לאחר התקרית החמורה בעיר, במהלכה רוססו על בית ילדותו של ויזל כתובות נאצה אנטישמיות פוגעניות. במהלך האירוע התקיים טקס הענקת אותות לראש העיר סיגט ולרשויות אכיפת החוק של האזור על מאבקם העיקש באנטישמיות ובגילויי האלימות והגזענות.