אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הצהריים (ראשון) כתב אישום נגד העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה שדרס למוות בליל חג הסוכות את הפסנתרן החרדי חיים טוקצ'ינסקי ז"ל ונמלט מהזירה. 

כתב האישום מייחס לדורס עבירות של של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום ונסיעה במהירות מעל המותר

מכתב האישום עולה כי סמוך לשעה 23:30, בליל חג סוכות,  נהג הנאשם ברכבו כשהוא נוהג בהיותו שיכור לביתו בשכונת א-טור, שם העלה לרכבו את שלושת כלביו ואז המשיך בנסיעה, לכיוון גן סאקר בירושלים.

במהלך הנסיעה - כך על פי כתב האישום - בסביבות השעה 00:30, הגיע הנאשם מכיוון רחוב הצנחנים לצומת כיכר צה"ל בירושלים כשהוא נוסע בנתיב הימני. כשהתקרב לרמזור המצוי בצומת כיכר צה"ל סטה לפתע הנאשם עם רכבו לנתיב השמאלי שם נסעו באותה עת שלושה רוכבי אופנוע.

הנאשם ורוכבי האופנוע נעמדו בצומת כיכר צה"ל כשהאור ברמזור היה אדום, והתפתחו חילופי דברים בין הנאשם לבין רוכבי האופנוע שכללו קללות .

כאשר התחלף האור ברמזור המצוי בצומת כיכר צה"ל לירוק המשיכו רוכבי האופנועים בנסיעה לכיוון רחוב שלמה המלך כאשר הנאשם נוסע אחריהם. כשהגיעו רוכבי האופנועים והנאשם לצומת הרחובות שלמה המלך ואגרון, פתח הנאשם בנסיעה במהירות מופרזת כשהוא פונה ימינה בצומת לכיוון רחוב אגרון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנאשם הגיע ברכבו לצומת הרחובות המלך ג'ורג' ורמב"ן מכיוון רחוב אגרון כשהוא נוסע במהירות מעל המותר של כ-80 קמ"ש. הנאשם חצה את הצומת תוך אי ציות לרמזור אדום המצוי בצומת, פגע עם צידו הימני של חזית הרכב בחיים טוקצינסקי ז"ל שהיה בסיומה של חציית אזור מעבר החציה מכיוון כיכר פריז לכיוון מלון המלכים המצויים בצומת.

מכתב האישום עולה כי כתוצאה מהפגיעה, המנוח הוטח בעוצמה בצידה הימני של השמשה הקדמית של הרכב ובצדו הימני של הרכב, עף באוויר למרחק של כ-30 מטר, נחת על המדרכה ונגרם מותו.

הנאשם, אשר הבחין בפגיעה, לא עצר את רכבו אלא נמלט מהמקום והמשיך בנסיעה ברחוב רמב"ן, פנה ימינה לכיוון שדרות בן צבי ומשם פנה ימינה לשדרות שרי ישראל. לאחר מכן פנה ימינה לרחוב ירמיהו, משם נסע לכיוון שדרות לוי אשכול עד שהגיע לחניון המצוי באזור צומת הרחובות בנימין מזר ומרטין בובר בירושלים, שם עצר את רכבו. כל אותו הזמן לא יצר הנאשם קשר עם גופי הצלה וכוחות משטרה.

בסביבות השעה 03:00 ניידת משטרה שהגיעה לחניון במסגרת חיפושים אחר הנאשם, עצרה את הנאשם.