אאא

מאות ליוו אמש (ראשון) בבית העלמין בראש העין את קים יחזקאל-לבנגרונד בת ה-28, שנרצחה בפיגוע הירי במפעל אלון באזור התעשייה ברקן. היא השאירה אחריה פעוט בן שנה ושלושה חודשים, בעל, הורים ואחות.

אביה של קים ספד לה בדמעות: "מצטער שלא הייתי לידך. לצערי לא הספקתי להגיע בזמן. למרות שהגעתי וראיתי מה עשו לך. מבטיח לך, מבטיח שגיא וקאי יקבלו כל מה שצריך. מבטיח שאדאג להם כמו שדאגתי כל הזמן. את יכולה לנוח על משכבך בשלום".

בעלה, גיא אמר: "רוצה להבטיח לך שלא נשכח אותך לעולם. נגדל את קאי שלנו בדיוק כמו שרצית. תמיד תישארי החברה הכי טובה שלי".

השר איוב קרא הגיע להלוויה כנציג הממשלה ואמר: "באתי בשם הממשלה להביע את תנחומי. באתי לומר לבעל המסור והתינוק שלצערנו לא יזכה יותר לראות את אמו. סליחה על זה שאני מנסה שנים לקדם את חוק גזר דין מוות ולא מצליח למצוא לכך רוב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קים הי''ד. באדיבות המשפחה
קים הי"ד. באדיבות המשפחה
הגדלה

קרובת משפחה סיפרה: "בימים האחרונים בנה התחיל ללכת והיא כל כך התלהבה מזה. לא הייתה מאושרת ממנה. כל הזמן היא צילמה אותו בווידאו ושלחה לכולם. עכשיו היא איננה. אי אפשר להאמין והראש לא תופס שהיא נרצחה. כואב הלב".

הפיגוע הרצחני התרחש אתמול בבוקר, מעט אחרי 7:30, המחבל, אשרף נעאלווה בן ה-23, פלסטיני תושב הכפר שוויכה הגיע למפעל 'אלון' באזור התעשייה של ברקן, בו עבד כחשמלאי בשבעת החודשים האחרונים. הוא עלה למשרדים בקומה השנייה, נכנס למשרדה של קים והחל לפתוח באש. לאחר מכן הוא עבר למשרדו של זיו חג'בי, רצח אותו ופצע עובדת נוספת, שב"ה מצבה השתפר הבוקר ומצבה מוגדר קל.

נעאלווה תועד במצלמות האבטחה כשהוא בורח מהזירה, וכוחות צה"ל ושב"כ ממשיכים במצוד אחר המחבל ובמהלך היממה האחרונה נערכה פעילות מבצעית רבה בנושא. מדובר צה"ל נמסר, כי נעצרו חשודים שסייעו לו.

הלווייתו של זיו חג'בי הי"ד תתקיים היום בשעה 14:00 במושב ניר ישראל ליד אשקלון.