אאא

היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 פתחה הבוקר (שני) בחקירה גלויה בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה סביב פרשיית הונאה חמורה. 

בשעות הבוקר נעצרו ארבעה חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו שישה בחשד למעורבות לכאורה בעבירות הונאה, הלבנת הון, עבירות מס וכן עבירות נוספות.

במהלך החקירה נחשפה כנופיה בה מעורבים גורמים פליליים מישראל, הרשות הפלשתינאית ורצועת עזה. על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, חברו בצוותא על מנת להונות רשויות שונות במיליוני שקלים.

כחלק מההונאה, אנשי קשר מישראל, הציעו באמצעות הרשתות החברתיות שירות של תשלום חשבונות תקופתיים (חברת חשמל, ארנונה, רישוי, ביטוח לאומי וכדומה). התשלום התבצע באמצעות תוכנה לתשלום כרטיסי אשראי זרים וישראלים שפרטיהם גנובים, תמורת תשלום עמלה של כ-50 אחוז משווי דרישת התשלום המקורית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי החשד, חברי הרשת הצליחו להונות את רשויות המדינה השונות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים.

ברבים מהמקרים, עם גילוי התרמית על ידי הרשות הנפגעת או חברת האשראי, התשלומים של החשבונות מבוטלים על ידי אותה רשות והאזרחים נאלצים לשלם את מלוא סכום התשלום בשנית.

בהמשך היום יובאו החשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

משטרת ישראל מזהירה את הציבור שלא להתפתות ולשלם לגורמי תיווך שמציעים לשלם עבורם את החובות לרשויות בסכום מופחת. מעבר לביצוע עבירה פלילית ולהפסד הכלכלי, הרי קיים חשש שהכספים יגיעו לגורמי טרור.