אאא

כשבוע לבחירות המקומיות, בעיצומה של הסאגה והמתיחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', מפתיע ח"כ אורי מקלב עם מסרים של שלום לצד אמירה משמעותית כי "במידה ויוסי דייטש עולה לסיבוב השני - אנחנו תומכים בו".

בראיון לאבי בלום ב'קו עיתונות' שיפורסם מחר (רביעי) מעביר מקלב מסרים של שלום: "בוא לא נשכח שמיד אחרי הבחירות, העיסוק המרכזי של כולנו יהיה בחוק הגיוס", אמר מקלב.

"בעניינו של החוק הזה, אגב, לא נעשה דבר מצידנו מאז החלטת מועצת גדולי התורה, כאשר גם גורמים במשרד הביטחון עמם שוחחנו הרימו השבוע גבה לנוכח ההתמהמהות".

"אינני רואה סיטואציה שבה ניפרד מאגודה ונרוץ עם ש"ס. הרי גם כיום ברוב הערים אנחנו רצים ביחד, מה שפועל טכנית לרעתנו היות והאות ג' מזוהה בערים רבות גם עם הסיעה שלנו. אנחנו מרגישים שנעשה לנו עוול גדול באלעד, אבל לטעמי גם שם צריך לעשות חושבים ולפעול בקור רוח".

את האמירה המפתיעה הנפיק מקלב באשר לבחירות בירושלים: "גם בירושלים צריך לפעול מהראש ולא מהרגש. אם משה ליאון יעלה לסיבוב שני, אני מצפה מ'אגודה' לתמוך בו. אם יוסי דייטש יעלה לסיבוב שני - אני אומר כבר מעכשיו, בלי שום תנאים, שנתמוך בו כולנו".

יצוין כי ח"כ מקלב מעריך כי משה ליאון הוא זה שיעלה לסיבוב השני, הרי שאז מצפה מ'אגודת ישראל' כי יתמכו בו לראשות העיר וכי דבריו על תמיכה בדייטש נאמרו רק סיטואציה שמשה ליאון לא יעלה לסיבוב השני.