אאא

אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר, מרבה לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו באמצעי התקשורת השונים, אם זה בחשבון הטוויטר שלו שם הוא מצייץ בתכיפות רבה נגד נתניהו ואם זה בראיונות מלאי ביקורת בתקשורת.

לעתים גורמים מטעם ראש הממשלה מגיבים לביקורת ולהכפשות בצורה עניינית, אך לפעמים הדוברים במדיות החברתיות של ראש הממשלה - יונתן אוריך וטופז לוק - הם אלו שעולבים בחזרה, פעמים בצורה צינית וחדה.

אמש (מוצאי שבת) התראיין ברק לתוכניתה של רינה מצליח בערוץ 13 'פגוש את העיתונות' וביקר כהרגלו את ראש הממשלה. יונתן אוריך, דוברו של נתניהו ברשתות החברתיות, הגיב בציוץ בחשבונו האישי בטוויטר לראיון של ברק, והאשים את המראיינת על סיקור מוטה לטובת ברק.

"17 דקות התראיין הערב אהוד ברק לרינה מצליח", פתח אוריך וכתב. "לא זו בלבד שלא נשאל דבר על החשיפה האחרונה בדבר המיליונים שקיבל מקרן וקסנר (על מה, ולמה?), אלא אף זו: שכששיגרנו שאלה על המיליונים בתגובת הליכוד - רינה מצליח צינזרה אותה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הציוץ של אוריך שהרגיז את רינה מצליח
הציוץ של אוריך שהרגיז את רינה מצליח
הגדלה

רינה מצליח לא נשארה חייבת וענתה בחריפות לאוריך, מה שגרם לתגובה משעשעת שלו. "עד שהבוס שלך לא יתראיין בעברית לתקשורת ישראלית" ענתה מצליח. "אין לך שום זכות לדרוש משהו... ואנא של נעלייך לפני שאתה מעיז להתייחס בכלל לאתיקה המקצועית שלי..."

כאמור, בתגובה השיב דוברו של נתניהו ברשתות החברתיות בתמונה של רגליו לאחר שחלץ את נעליו כשהוא עם גרביו בלבד, וכתב: "דברי אליי".

תגובתה הנזעמת של מצליח
תגובתה הנזעמת של מצליח
התשובה המשעשעת של אוריך בתגובה
התשובה המשעשעת של אוריך בתגובה
הגדלה

הדרך בה בחר אוריך להשיב לביקורת נגד ראש הממשלה גררה תגובות רבות, חלקן בעד וחלקן נגד, אך ללא ספק התגובה המנצחת היא של העיתונאית לי-את שטייניץ כשצייצה תמונה של הנעליים שהוגשו לראש ממשלת יפן בביקורו האחרון בישראל כחלק מעיצוב ייחודי למנה אחרונה, שעוררו כזכור סערה רבה שכמעט וגרמה למשבר דיפלומטי. "נמצאו הנעליים של אוריך!" כתבה העיתונאית לצד שתי התמונות של רגליו של אוריך ושל הנעליים המדוברות.