אאא

ראש השב"כ נדב ארגמן מסר הבוקר (שלישי) סקירה בנושא הביטחוני ביהודה ושומרון ורצועת עזה: "השקט היחסי ביו"ש מתעתע, סיכלנו 480 פיגועים בשנה".

במהלך הסקירה אמר ארגמן: "המצב בזירה הפלסטינית מאוד לא יציב בשנה האחרונה. בעזה אנו מצד אחד לקראת מערכה ומאידך בניסיון לייצב את המצב ההומניטרי של תושבי הרצועה".

לדבריו: "ביו"ש המציאות מאוד מורכבת. יש שקט יחסי מעל פני השטח אבל הוא מתעתע והשטח רוחש ומבעבע מאוד. חמאס מנסה בכל הכח להוציא פיגועים ביו"ש בהכוונה מעזה טורקיה ולבנון.

"חווינו פיגועים בהם נהרגו ונפצעו אזרחים ישראלים. הצלחנו לסכל 480 פיגועים משמעותיים, אותרו וסוכלו 590 מפגעים בודדים וסוכלו 219 חוליות חמאס. היקף גדול שמצביע על טרור מתחת לפני השטח. כתוצאה מפעילותנו חלק גדול מהפיגועים אינם צולחים".

"הצלחנו לסכל תקיפות סייבר, גם ריגול וגם טרור נגד ישראל" הוסיף ראש השב"כ: "המציאות הנוכחית היא תולדה של פעילות מאומצת ומשולבת של כל מערכת הביטחון הישראלית - צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל".

יו"ר הוועדה ח"כ אבי דיכטר אמר: "אחד הדברים המשמעותיים עבורנו עליהם מופקד השב"כ הוא ירושלים. אנו שומעים על מאמצי הרשות הפלסטינית לבחוש בירושלים ובהר הבית, ולאחרונה זה אף בא לידי ביטוי במעצר של תושב קבע ערבי ירושלמי, בשל, 'רחמנא לצלן', מכירת בתים בירושלים ליהודים.

"סוגיה שניה שנבקש לשמוע עליה היא הרש"פ ויציבותה. ראינו בתקשורת שאתה הדמות המובילה את המגעים עם הרשות ומחמוד עבאס מטעם ראש הממשלה ונבקש להתעדכן להאן הולכת הרש"פ ביו"ש, ואף בעזה, ומה ההשלכות על ישראל".

לדבריו: "עזה היא גם הסוגיה השלישית, שכן מאז ה-30 במארס אנחנו במעין אינתיפאדה על הגדר. שבעה חודשים מלאי עשן, עם הבלחות של רקטות ופגיעות, לצערנו. נבקש לדעת לאן הולכת עזה, בין כיישות עצמאית ובין כחלק מהרש"פ ומה זה אומר לגבי ישראל".