אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו, כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב והודיע, כי ינסה למנוע את הקדמת הבחירות: "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר". מהערב מכהן נתניהו כראש הממשלה, שר הביטחון, שר החוץ, שר הבריאות ושר הקליטה.

מוקדם יותר נפגש נתניהו עם יו"ר 'כולנו' השר משה כחלון, השניים לא הגיעו להסכמות וקבעו להיפגש שוב בהמשך השבוע. כמו כן, נתניהו החליט להחזיר את ח"כ אלי בן דהן לתפקיד סגן שר הביטחון. 

כמו כן, ב'הבית היהודי' הודיעו כי מחר (שני), בשעה 10:30, יכנסו היו"ר נפתלי בנט וח"כ אילת שקד מסיבת עיתונאים משותפת במשכן הכנסת. ב'החדשות' דווח כי ב'הבית היהודי' מעריכים שהשניים מתכוונים להודיע על התפטרותם מתפקידם. 

בפתח דבריו הערב אמר נתניהו: "אני מקדיש את כל חיי למען בטחון ישראל, נלחמתי כלוחם ומפקד בסיירת מכ"ל, איבדתי אחים לנשק, איבדתי את אחי הבכור, כמעט איבדתי את חיי. סיכנתי את חיי בכדי להבטיח את חיינו כאן בארץ ישראל, כראש ממשלה הוראתי על ביצוע אין ספור פעולות בכדי להבטיח את ביטחון ישראל. קיבלתי החלטות קשות, חלקן קשות מאוד, וכשמקבלים החלטות כאלה עוסקים בעניינים של חיים ומוות, בעניינים כאלה אין מקום לפוליטיקה ועניינים אישיים".

על תיק הביטחון אמר נתניהו: "היום אני נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון, אני יודע שאני עושה זאת בזמן שיש ביקורת ביחס למדיניות הביטחון של ישראל. אני רוצה לומר לכם אזרחי ישראל: אני מבין ללבכם, חלק גדול מהביקורת נובע מכך שלא ניתן להציג בפניכם את הדברים המלאים של הרמטכ"ל, וראשי מערכת הביטחון". 

"אני לא אגיד כאן הערב מתי נפעל ואיך נפעל, יש לי תוכנית ברורה, ואנחנו נעשה זאת", הוסיף ראש הממשלה.

לדברי נתניהו: "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר, בתקופה כזו לא מפילים ממשלה, לא הולכים לבחירות, זה חוסר אחריות, יש לנו עוד שנה עד הבחירות. אנחנו בעיצומה של המערכה, ובאמצע המערכה לא משחקים בפוליטיקה, ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה, מעבר לשיקולים אישיים".

"אני עושה מאמץ למנוע בחירות מוקדמות. שוחחתי עם כל ראשי הקואליציה ואמרתי להם - אל תפילו את הממשלה, בייחוד לא בעיתוי רגיש זה. אסור לחזור על הטעות של 92', שהפילו אז ממשלת ליכוד והביאו את אוסלו וזו מ-99' שהביאה עלינו את האינתיפאדה. אני מקווה שכל השותפים יגלו אחריות וימשיכו יחד למען ישראל וביטחונה", הודיע נתניהו. 

את מסיבת העיתונאים סיים ראש הממשלה: "תודה רבה לכם, אני הולך לעבוד".