אאא

נערה חרדית כבת 15 מלוד, פונתה הבוקר (חמישי) לבית החולים אסף הרופא, כשמצבה קשה ויציב והיא מורדמת ומונשמת. הציבור נקרא להתפלל עבור מושקא בת רינת לרפואה שלימה.

כפי שנודע ל'כיכר השבת', מדובר בתלמידה כבת 15 בתיכון חב"ד בעיר, שאכלה כדור שוקולד בבית הספר, ונתקפה בתגובה אלרגית חריפה במיוחד.

לפי עדויות, אחת התלמידות בבית הספר גילתה תושייה והזריקה לנערה המעורפלת נוגדן 'אפיפן' והמזכירה של בית הספר הנשימה אותה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לנערה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת. לפי הפאראמדיקית והחובש שטיפלו בה, "כשהגענו למקום ראינו נערה כבת 15 בהכרה מעורפלת, לאחר שפיתחה תגובה אלרגית חריפה ככל הנראה לחלב".

"סיפרו לנו שהצוות החינוכי במקום העניק לה טיפול ראשוני בהזרקת אפיפן. מיד הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים מתקדם שכלל הרדמה, הנשמה וטיפול תרופתי, ופנינו אותה לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת. בדרך היא הגיבה לטיפול ומצבה התייצב", שחזרו אנשי מד"א.

ככל הנראה הנערה אכלה מזון המכיל חלב, למרות אלרגיה למוצרי חלב ממנה היא סובלת. לפי הדיווח ב-ynet, הנערה החזיקה במזרק אפיפן אולם ההתקף היה כה קשה עד כי טיפול זה לא הועיל.

עמותת יה"ל, עמותה לנושאי אלרגיות מזון, הגיבה: "אנחנו מאחלים בריאות ורפואה שלמה לנערה. הפרטים עוד לא ידועים במלואם, אולם מתחילת שנת הלימודים התרחשו במוסדות החינוך מספר לא מבוטל של תגובות אלרגיות קשות".

לפי העמותה, "אין ספק כי המקרים הללו מחדדים את החשיבות של תדרוך הצוות החינוכי במוסדות החינוך, ומתן מענה מהיר לכל מקרה של חשד ו/או תגובה אלרגית. נושא אלרגיות מזון חייב להיות מטופל באופן מערכתי ומקיף, בכל מוסדות החינוך ובכל הגילאים".