אאא

מאות צעירים מ'הפלג' הפגינו היום (שני) בצומת הרחובות השומר-ז'בוטינסקי, אחת הכניסות המרכזית לבני ברק, זאת כמחאה על המשך מעצרו של תלמיד ישיבה עריק מצה"ל, לאחר שלא הסדיר את מעמדו החוקי בלשכת הגיוס.

לאחר יותר משעתיים בו הם חסמו את ציר התנועה העמוס, הודיעו מארגני ההפגנה כי בכוונתם להמשיך מהמקום אל כינוס "תפילה וזעקה" בבית הכנסת 'דרכי שמואל' בקרית הרצוג הסמוכה, "העומד להיחרב על ידי עיריית בני ברק", לאחר שנבנה בניגוד לחוק, ולאחר מכן להתפזר לישיבותיהם.

השוטרים הרבים שהגיעו למקום ניסו מדי פעם לפנות את המפגינים מהכבישים, ונכון לעכשיו עצרו כבר 28 מביניהם.

"הם זרקו בקבוקי מים על השוטרים, התפרעו והפרו את הסדר הציבורי בכך שירדו לכביש ראשי במטרה לחסום אותו", מסבירים במשטרה, ומוסיפים: "נכון לשעה זו משטרת ישראל חסמה את ציר זבוטינסקי בבני ברק מרחוב אבוחצירא עד צומת גהה לשני הכיוונים".

המשטרה הודיעה והתריעה: "מפירי הסדר ייעצרו, לא נתיר כל הפרת סדר ונפעל בנחישות נגד אירועי אלימות מכל סוג שהוא. המשטרה קוראת לציבור המשתתפים להישמע להוראותיה".

טרם שהחלה ההפגנה, מסרה המשטרה כי היא "ערוכה למחאה ותפעל להבטחת שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המשתתפים ולא פחות חשוב מכך - תוודא כי המחאה, לא פוגעת יתר על המידה בשגרת החיים של הציבור הרחב. משטרת ישראל לא תמנע את קיום המחאה מתוך רצון כן לאפשר את חופש הביטוי והמחאה של כל אזרח החפץ בכך".

מעצר אחד המפגינים
מעצר אחד המפגינים
הגדלה

באשר לחסימות הכבישים בעקבות ההפגנה, עדכנה המשטרה כי הצפי לעומסי תנועה הוא ברחובות הבאים: רחוב ז'בוטינסקי מבן גוריון לכיוון מזרח, כביש היצירה בפתח תקווה לכיוון מערב, רחוב ז'בוטינסקי בקטע שבין בן גוריון לצומת גהה - שייסגר במידת הצורך, ורחוב החלוצים - שצפוי אף הוא להיסגר לתנועת כלי רכב מרחוב אברבנאל עד ז'בוטינסקי.

"ככל שכביש 4 יחסם לתנועה", נאמר בהודעת המשטרה, "יופנו כלי הרכב לכיוון אלוף שדה מדרום לצפון ולמחלף 471; מצפון ייסגר כביש 4 לתנועה מכיוון צומת מורשה".

עוד הומלץ לציבור משתמשי הדרך, "להתעדכן כל העת במוקד המידע 110 של המשטרה בדבר עומסי תנועה וכן לעשות שימוש באפליקציית הניווט לדרכים חלופיות. לנוסעי התחבורה הציבורית יש להתעדכן בהתאם אל מול חברות האוטובוסים ומוקדי המידע שלהם".

המשטרה הודיעה, כי היא תהיה פרוסה בצירים המרכזיים, ותבצע הכוונת תנועה ודילול עומסי תנועה ככל שהדבר יתאפשר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בקריאת "הוועדה להצלת עולם התורה", הגוף המארגן מטעם 'הפלג' את המחאות הללו, נאמר לפני ההפגנה, כפי שדווח ב'כיכר השבת', כי "המערכה ממשיכה במלוא עוזה, בעקבות המשך מעצרו של אסיר עולם התורה הבחור החשוב יצחק אריה שסירב לשתף פעולה עם החוק הנפשע".

"המאבק על עתידו של עולם התורה והיהדות כולה יימשך בכל הכוח, עד להסרת האיום המרושע האופף את היכלי הישיבות", הכריזה עוד הודעת 'הפלג', לפני ההפגנה.

הכל החל כזכור לפני כשבועיים, כאשר אריה - תלמיד ישיבת בריסק (בראשות רי"ז סולובייצ'יק, בנו של רבי מאיר זצ"ל) - עוכב בידי שוטרים בנמל התעופה בן גוריון, ולאחר שבמסוף המשטרתי עלה כי הוא עריק מהצבא, הוא הועבר לידי המשטרה הצבאית ונכלא.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", במוצאי השבת שלאחר מכן, הוא שוחרר באופן תקדימי להספד ולעליה לקברו של אביו, לרגל יום השנה הראשון לפטירתו.