אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בצהריים (שלישי) בגבול הצפון המתוח, ושיגר משם איום בוטה כלפי חיזבאללה אם יעז להתנגד למבצע חשיפת מנהרות הטרור "מגן צפוני", במהלכו נחשפה היום מנהרת טרור שלישית.

ראש הממשלה קיים הערכת מצב ביטחונית עם הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ומפקדים בכירים נוספים. נתניהו קיבל סקריה ביטחונית על התקדמות מבצע 'מגן צפוני' ועל פעילות הכוחות בגזרה.

לאחר מכן שוחח ראש הממשלה בסוגיות מבצעיות עם המח"טים הגזרתיים והמג"דים שנמצאים עם יחידותיהם בתעסוקה מבצעית בגבול הצפון. בתום הסקירות נפגש רה"מ נתניהו עם המפקדים והחיילים הנמצאים בשטח.

ראש הממשלה אמר כי "נפגשתי עכשיו עם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הצפון, המח"טים והמג"דים ועכשיו נשוחח עם החיילים. אני מתרשם מהרוח שקיימת פה לפני כל דבר אחר ויש גם תוצאות. חשפנו עכשיו את המנהרה השלישית - אנחנו מפרקים באופן שיטתי את נשק המנהרות.

"הדבר החשוב ביותר זה ההיערכות שקיימת כאן גם ברוח וגם בחומר לתגובה חזקה מאוד אם החיזבאללה יעשה את הטעות הגדולה ויחליט לפגוע בנו או להתנגד לפעולה שאנחנו עושים. חיזבאללה יחטוף מכות שהוא לא יכול אפילו לדמיין".

נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע''מ)
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
הגדלה
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע''מ)
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)

"הדבר החשוב ביותר הוא הרוח של המפקדים והלוחמים, והיא חזקה ואיתנה והם ערוכים היטב", אמר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף ואמר כי "חיזבאללה חשב שהוא חופר בלי הפרעה. אנחנו ידענו ותכננו וזה לא דלף. שמרנו על הסוד, תכננו את זה בקפידה. אנחנו מבצעים בדיוק את מה שתכננו, אבל אנחנו ערוכים גם לבלת"מים. יש פה עוצמת אש כבירה. אנחנו ערוכים לזה ואנחנו גם בנויים לזה מכל הכיוונים".

ראש הממשלה הבהיר כי "המבצע יימשך כמה שצריך והוא עובד כרגע בקצב טוב מאוד, אפילו מקדים קצת את לוח הזמנים. הוא יימשך כמה שצריך עד שנשלול לגמרי את נשק המנהרות מהחיזבאללה.

 נתניהו בהערכת המצב (צילום: לע"מ)

"תחשבו מה היה קורה פעם, תחשבו שלא היינו עושים את זה, תחשבו שבאיזה יום סגריר בערפל, חיזבאללה מגיח מן המנהרות וחוטף לנו אנשים, תחשבו באיזה מצב מדינת ישראל הייתה יכולה להימצא עם מסעות הרג וחטיפה של חיזבאללה לתוך שטחנו, דבר שלא היה מאז 48'. תתארו לכם מה קרה ותבינו שמדובר כאן בצעד גדול חשוב מאוד. הניסיונות לבטל את זה, להגחיך את זה - הם המגוחכים. יש כאן צעד חשוב מאוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"זה מבצע גדול מאוד וחשוב לביטחון ישראל. כל אחד מבין את זה רק אם הוא חושב מה היה קורה אם לא היינו עושים את זה והם היו עושים את זה לנו".

(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
הגדלה

ראש הממשלה הוסיף ואמר: "אני מעריך שחיזבאללה מבין שאנחנו ערוכים היטב לכל ניסיון של תגובה שלו והוא מעריך שיש לנו כוח עצום כאן מולו. אני אומר לכם כרגע שיש לו הערכת חסר".

נתניהו התייחס למשלחת צה"ל למוסקבה ואמר כי "הערב תצא משלחת של צה"ל למוסקבה לפי הסיכום שלי עם הנשיא פוטין. היא תסביר את המבצע שאנחנו עושים כאן והיא תבהיר בצורה חד-משמעית שישראל שומרת לעצמה את הזכות והחובה לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה, גם של חיזבאללה בסוריה ושל גרורותיה של איראן פה, בניסיונן לחפור מנהרות מתחת לגבול. אנחנו נעשה כל מה שצריך ואני מעריך שהמסר הזה יעבור בצורה מאד בהירה גם לעמיתינו הרוסים".

בשעה זו נפגש נתניהו עם ראשי רשויות מהצפון, כדי לעדכן אותם בפרטי המבצע הצבאי, בו כאמור נחשפה היום מנהרת טרור התקפית שחדרה לשטחי ישראל - השלישית במספר.

נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו בצפון, היום (צילום: קובי גדעון / לע"מ)