אאא

 

רכבת ישראל מסכמת את מספר הנסיעות במהלך ימי חג החנוכה, ורושמת שיא של כל הזמנים במספר הנסיעות היומי ברכבת, אשר עמד ביום ראשון ה-9.12.18 על 318,768 נסיעות. השיא הקודם במספר הנסיעות ברכבת נרשם ביום חמישי ה-3.5.18, ובו נרשמו 298,806 נסיעות.

במהלך כל ימי החנוכה בוצעו ברכבת מעל שני מיליון נסיעות. ממוצע הנסיעות היומי בתקופה זו עמד על 281 אלף נסיעות, גידול משמעותי לעומת ממוצע נסיעות יומי ביום חול.

תחנת תל אביב אוניברסיטה – סה"כ 276,452 נוסעים שעברו בתחנה בימי החנוכה; בממוצע, בכל אחד מימי החג עברו בתחנה 37,500 נוסעים, גידול של כ-40 אחוזים לעומת מספר הנוסעים ביום חול

התחנה שירתה במהלך ימי החג את ציבור הנוסעים שהגיע לאירועי החנוכה הרבים, בין היתר, בגני התערוכה. כחלק מההיערכות, הוקם בכניסה לתחנת ת"א אוניברסיטה אוהל בידוק ענק, תוגברו צוותי הניהול, הדיילים והמאבטחים, ובנוסף הופעלו אל התחנה וממנה רכבות תגבור מיוחדות.

תחנת ירושלים – נבון – סה"כ 77,802 נוסעים שעברו בתחנה בימי החג; בממוצע, בכל אחד מימי החנוכה עברו בתחנה 10,750 נוסעים, גידול של כ-70 אחוזים לעומת מספר הנוסעים ביום חול

לצד תחנת ת"א האוניברסיטה, הציגה תחנת ירושלים נבון את הזינוק החד ביותר במספר הנסיעות במהלך תקופת החג, לעומת ימי חול רגילים.

לקראת החג, תוגברה התחנה הענקית, הממוקמת כ-80 מטרים מתחת לפני האדמה, בצוותים רבים, אשר נתנו מענה לנוסעים הרבים שניצלו את הטבת הנסיעה חינם, ונסעו ממנה ואליה בדרכם לאירועי החנוכה.

תחנת תל אביב סבידור מרכז – סה"כ כ-400 אלף נוסעים שעברו בתחנה בימי החנוכה; בממוצע, בכל אחד מימי החג עברו בתחנה 63 אלף נוסעים, גידול של 5.5 אחוזים לעומת מספר הנוסעים ביום חול

התחנה השנייה הפעילה ביותר של רכבת ישראל פעלה במהלך ימי החנוכה במשך 24 שעות ביממה, ונתנה מענה הן למבלים שהגיעו למרכזי הקניות והבילוי במרכז תל אביב, כמו גם לעובדים אשר המשיכו בשגרתם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאחרונה חנכה רכבת ישראל את טרמינל מודעי החדש בתחנת תל אביב סבידור מרכז, בעלות של 31.8 מיליון ש"ח,  כ- 1,000 מ"ר גודלו, והוא מחבר את תחנת הרכבת לגשר מודעי, משפר את זרימת הנוסעים בתחנה העמוסה, מאפשר גישה נוחה יותר לתחנה, ויציאה ישירה גם לכיוון מתחם הבורסה ברמת גן, וגם לכיוון שכונות צפון תל אביב. זאת לצד השלמת פרויקט הארכת רציפים בתחנה, אשר בוצע בהמשך לתפעול השוטף שלה.

תחנת תל אביב השלום – סה"כ 463 אלף נוסעים שעברו בתחנה בימי החנוכה; בממוצע בכל אחד מימי החג עברו בתחנה 52 אלף נוסעים, גידול של אחוז לעומת מספר הנוסעים ביום חול

התחנה בה עברה הכמות הגדולה ביותר של הנוסעים היא תחנת השלום, בה עברו במהלך ימי החנוכה 228 אלף נוסעים. ממוצע נסיעות יומי של כ-52 אלף.

התחנה הפעילה ביותר של רכבת ישראל הפכה לפעילה עוד יותר בימי החנוכה, עקב קרבתה למרכזי הבילוי. בתחנה מתבצעות בימים אלה עבודות שדרוג והרחבה בעלות של 50 מיליון ש"ח. העבודות כוללות, בין היתר, הקמת אולם יציאה וכניסת נוסעים נוסף, לצד האולם הקיים, בצידו הדרומי של גשר השלום. הטרמינל מוצב על עמודים, ממוקם בגובה מקביל לקו הכביש הנוכחי, ומרוחק כתשעה מטרים לכיוון דרום מהגשר הקיים, כדי לאפשר הרחבה עתידית של גשר השלום, אם יוחלט על כך בעתיד. בטרמינל העתידי יהיו קופות ומכונות לרכישת כרטיסים, חדרי שירותים, והוא יאפשר ירידה ועלייה אל ומהרציפים באמצעות דרגנוע ומעלית. כמובן שהטרמינל יהיה נגיש לבעלי מוגבלויות.