אאא

יו"ר החינוך העצמאי קורא לבטל את 'המחוז החרדי' במשרד החינוך, "שהורתו ולידתו היתה בשעתו בחטא - על ידי ממשלת לפיד-פירון".

כזכור, מאז הקמתו של המחוז, על ידי שר החינוך לשעבר שי פירון (יש עתיד), נשמעו טענות רבות על צורת התנהלותו מול המוסדות החרדיים, כמו גם טענות על התערבות יתר בתכני הלימוד.

בעבר אף הורו גדולי ישראל מספר פעמים שאין לקבל שום הוראה פדגוגית מ'המחוז החרדי'.

ל"כיכר השבת" נודע, כי יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון יצא אתמול בקריאה נחרצת לנציגות החרדית בכנסת, להעמיד דרישה אולטימטיבית במשא ומתן הקואליציוני של הממשלה הבאה, לאחר הבחירות המתקרבות, לבטל באופן מוחלט את 'המחוז החרדי' במשרד החינוך, "שהוקם במגמה ברורה לכרסם ולפגוע בעצמאותו החינוכית של החינוך החרדי העצמאי".

את קריאתו זו השמיע הרב לייזרזון במושב הנעילה של הכנס הארצי של מנהלות בתי הספר 'בית יעקב' שנערך במלון מעלה החמישה בפרוזדור ירושלים, בתוך נאום חוצב להבות על "החובה והאחריות להגן בכל העוז והתוקף על טהרתו ועצמאותו של חינוך בנות ישראל במורשת אבות מפני התערבות חיצונית כלשהי".

יצוין, כי בפתיחת הכנס שהתקיים על ידי הסתדרות מורי אגודת ישראל, הופיע ראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן, חבר מועצת גדולי התורה, שנשא דברים חריפים נגד פגעי הטכנולוגיה והשימוש במכשירים שאינם מאושרים ש"הם ב'בל יראה ובל ימצא' בתחומי בתי הספר בית יעקב, בהם מגדלים את דור העתיד בקדושה", כדבריו.