אאא

החל ממחר (שלישי) ייכנס לתוקפו חוק המחייב הימום 'רברסיבל' - 'אלקטרונרקוז' של בהמות לפני השחיטה ולמעשה אוסר את השחיטה היהודית במחוז הפלמי בבלגיה.

כזכור, לפני כעשרה חודשים קיבל הפרלמנט במחוז הוולוני בבלגיה החלטה נגד השחיטה הכשרה שתיכנס לתוקפה בעוד תשעה חודשים. כחודשיים לאחר מכן קיבל הפרלמנט הפלמי בהתנגדות חבר פרלמנט אחד בלבד. החלטה הנכנסת, כאמור, לתוקפה מחר, עם תחילת שנת האזרחית החדשה.

ב'ועידת רבני אירופה', המנהלת מערכה קשה נגד החקיקה האנטי דתית באירופה, הביעו דאגה רבה הגם שלדעתם אין מדובר באנטישמיות ונועדה לבלום את המוסלמים ביבשת.

נשיא הועידה הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר כי "אנו בעיצומה של התקפה נגד חופש הדת; בירת אירופה בחוקיה ובאי סבלנותה למיעוטים מוכיחה שאכן האסלאם הקיצוני והרדיקלי ניצח אותם. הצלחנו לבלום ניסיונות חקיקה במדינות רבות באירופה ויוזמות חקיקה בפרלמנט האירופי ובמוסדות האיחוד אולם אנו במלחמה ואנו מגייסים את הקהילה הבינלאומית מידי יום למערכה. זהו יום עצוב לאירופה. אנו נקיים את הועידה הדו שנתית הבאה באנטוורפן בהשתתפות מאות רבני אירופה כדי להביע את מחאת רבני אירופה ולחזק את הקהילה היהודית במיוחד בבלגיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרבנים גולדשמידט וגיגי
הרבנים גולדשמידט וגיגי
הגדלה

לדבריו: "מצער שוב שמליבה של אירופה מקום שהיה צריך להיות לדוגמא לכל מדינות היבשת יוצאת הקריאה למלחמה בחופש הדת של המיעוטים. בירת האיחוד האירופי מטילה כתם שחור מעל שמיה המתקדרים של אירופה. יהודים מסרו את נפשם גם בתקופות האפלות ביותר בהיסטוריה כדי לאכול אוכל כשר וכדי למול את ילדיהם, חלפו רק שבעים שנה לאחר שהרייך השלישי בצביעות אכזרית אסר בשם 'ההומניות' את השחיטה הכשרה טבח באכזריות מיליוני יהודים והחריב את אירופה. ניאבק יחד עם הקהילה היהודית בבלגיה בהחלטות האומללות הללו בכל הכלים העומדים לרשותנו".

רבה של בלגיה ונציג 'ועידת רבני אירופה' במוסדות האיחוד האירופי הרב אברהם גיגי אמר כי "לפני כשמונה חודשים במהלך נאומו של נשיא הפרלמנט האירופי מר אנטוניו טייאני בבית הכנסת הגדול בבריסל שם ערכה הקהילה היהודית אירוע מיוחד לציון בחירתו ותמיכתו העקבית ביהודים ובישראל, קיבלנו את ההודעה ולפיה הפרלמנט במחוז הפלמי בבלגיה אימץ את החוק האוסר למעשה את השחיטה הכשרה למרות פסיקת ביהמ"ש לחוקה".

לדבריו: "בשעה שאנחנו נועדים עם ההנהגה השפויה באירופה ומקבלים מהם סיוע מעשי והצהרות נחושות למלחמה בחקיקה האנטי יהודית יש עדיין מי שמנסה להצר את חיינו כאן. החקיקה האנטי דתית הינה סכנה לחיים היהודיים באירופה. אנו עדיין ממתינים להחלטת ביהמ"ש לחוקה בעתירה שהגשנו גם במחוז הוולוני שם נתקבלה החלטה זהה כחודשיים לפני כן. נילחם בנחישות נגד ההחלטות האומללות הללו גם עד לביהמ"ש לזכויות אדם בהאג עד לביטולן".