אאא

ח"כ דב חנין, הח"כ היהודי היחיד ברשימה המשותפת, הודיע היום (שני) כי לא יתמודד לכנסת הבאה.

במפגש שכינס בכנסת, אמר ח"כ חנין כי "אני לא פורש מהחיים הפוליטיים ולא מתכוון לעשות לביתי. אבל אני הולך לעשות שינוי בדרך בה אני מעורב בפוליטיקה".

חנין הוסיף ואמר כי "מאז נבחרתי לכנסת, ב-2006, היא הייתה עבורי במה להביע עמדות שלא היו מקובלות על הרוב. אבל לרגע לא הסתפקתי בגינוי המציאות. עשיתי ככל יכולתי כדי לשנות אותה, לטובת האנשים. בהעברת חוקים, בהתנגדות ובלימת חוקים מסוכנים, בליווי מאבקים, ובהובלת ועדות. אני גאה בהישגים שהיו לי בכנסת".

 ח"כ אורי מקלב מברך את ח"כ דב חנין

חנין פירט עשרות חוקים שהעביר בכנסת ואמר כי "גם הצעות חוק שלא הצלחתי להעביר שינו את המציאות. המאבק שלנו להעלאת שכר המינימום - יוזמת "מינימום 30" - הביאה להעלאה משמעותית של שכר המינימום שחילצה רבים מעוני. אני גאה בתפקיד שמילאתי, יחד עם חבריי, בהתעקשות על שמירת הגשר בין יהודים וערבים בארץ הזו, במציאות שבה התהום בין שני העמים מעמיקה. זהו המפתח לעתיד שלנו".

"אך למרות כל ההישגים, אני לא יכול לחמוק מאמת קשה", המשיך ח"כ חנין, "ישראל הולכת בכיוון מסוכן. בהיעדר התקדמות לשלום, נתדרדר למלחמות. המרחב הדמוקרטי נמצא תחת מתקפה כבדה. ההסתה של השלטון נגד הציבור הערבי מתגברת, הגזענות מתפשטת, העוני והפערים מעמיקים".

ח"כ חנין הוסיף ואמר כי "הספינה נוסעת במלוא העוצמה בכיוון הלא נכון. שינוי הכיוון לא ייעשה מהחרטום - מהכנסת, אלא מהמפרשים - מהמאבקים של אנשים ותנועות בשטח. בכך אני מתכוון להשקיע את כל זמני. העבודה בכנסת, אם רוצים לעשות אותה ברצינות, שואבת את רוב שעות היממה.

"החלטתי לא להציג את מועמדותי לכנסת הבאה כדי להקדיש את כל האנרגיה והזמן לבנות את כוחות השינוי בשטח, לגבש אסטרטגיה של שינוי, לחיבור המאבקים, לעזור לפתוח מחדש את מרחב האפשרויות, להראות שניתן לעשות פה משהו אחר, וניתן לבנות פה מקום לכולנו".

יצוין כי מועצת חד"ש קיבלה לאחרונה החלטה מיוחדת המאפשרת לח"כ חנין להגיש את מועמדותו לכנסת פעם נוספת אך למרות זאת החליט לא להתמודד.

ח"כ אורי מקלב, אמר במסיבת העיתונאים של ח"כ דב חנין כי "צריך לצרף הרבה חברי כנסת כדי להגיע לשלמות הזו של ח"כ דב חנין, דב זה איש של שוויוניות ואי של צדק בבית הזה, הרבה אוכלוסיות מתחברים לדברים שלו, קשה לחכות את האישיות שלו, העבודה העיקשת שלו, החריצות, אין תחליף למומחיות של דב, תרמת הרבה לכנסת וזה אבדה לכולנו, בטוח שתמשיך לתרום לחברה ואין לנו אלא לברך ברכה והצלחה בהמשך הדרך".