אאא

רבנים משכונת טומס ריבר בניו ג'רזי קוראים לבני הקהילות החרדיות במקום לנקוט באמצעי בטיחות בזמן צעידה בחשכה.

13 רבני קהילות חסידיות וישיבתיות בשכונה, הצמודה ללייקווד ואשר גם בה מתגוררות משפחות חרדיות רבות, פרסמו אמש (שני) מכתב הקורא ללבוש מחזירי אור כאמצעי בטיחות בשעות החשכה.

ל'כיכר השבת' נודע כי מעבר לסוגיית 'ונשמרתם', צעידת חרדים בחושך בבגדים שחורים הובילה גם לביקורת ציבורית מצד שכנים שאינם יהודים, וגורמים במשטרה המקומית אף פנו לרבנים בבקשה לפעול בנושא, מה שהביא אותם לפרסם מכתב זה.

על פי המכתב, "לאור התאונות האחרונות שבהם היו מעורבים הולכי רגל רבים, ושנגרמו בשל חוסר ראות, אנו קוראים לכל חבר וחבר בקהילת טומס ריבר, להיזהר וללבוש מחזירי אור בזמן הליכה בצידי הכבישים לאחר רדת החשיכה. מדובר בחיוב של 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם'. בנוסף, פעולה זו תסייע במניעת חילול ה' עצום.

"נהגים מודאגים בטומס ריבר השמיעו תלונות, בדבר אנשים הלבושים בבגדים כהים ואשר צועדים על כבישים חשוכים, ובכך מסכנים את עצמם, כמו גם אנשים אחרים. גורמים רשמיים בטומס ריבר הפצירו בנו לטפל בבעיה זו, שכן זהו חשש אמיתי לבטיחות הציבור.

"אנחנו מפצירים בכל אחד ואחד מחברי הקהילה שלנו, לא לצאת מהבית בלי מחזיר אור, כאשר צועדים בדרכים לאחר רדת החשכה", מסכמים הרבנים במכתב, כפי שהובא באתר 'לייקווד סקופ'.