אאא

שגרירת ישראל המיועדת בקהיר שבמצרים, אמירה אורון, הגיעה בצהריים (חמישי) לביקור במעונו של הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף לקבל את ברכתו לקראת כניסתה לתפקיד, בטרם צאתה למצרים. במהלך הביקור ביקש הראשל"צ מהשגרירה לפעול לאישור כניסת יהודים לקבר רבי יעקב אבוחצירא זיע"א במצרים.

הראשון לציון ביקש מהשגרירה לפעול לחידוש ההיתר ליהודים לעלות אל ציונו של רבי יעקב אבוחצירא זצ"ל, הטמון בדמנהור שבמצרים. הרב סיפר לשגרירה שבעבר ביקר מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצ"ל בציון הקדוש וראה חשיבות רבה במתן היתר ליהודים לבקר במקום.

השגרירה הבטיחה לפעול בעניין ואמרה כי היא זוכה לאוזן קשבת אצל השלטונות במצרים וכי תעשה הכל על מנת להוציא את הבקשה מן הכוח אל הפועל.

אמירה אורון היא דיפלומטית ישראלית, שכיהנה כממונה במשך שנתיים על שגרירות ישראל בטורקיה עד למינוי שגריר בדצמבר 2016. אורון החלה לעבוד במשרד החוץ ב-1991 בכמה תפקידים לרבות בסגל שגרירות ישראל במצרים, כסגנית דובר המשרד, כמנהלת המחלקה לתקשורת בעולם הערבי וכמנהלת מחלקת מצרים.

בלשכת הרב סיפרו כי כבת ליוצאי מצרים המכירה היטב את ההיסטוריה של היהדות במקום, הבטיחה השגרירה המיועדת לרב הראשי לפעול לשימור הנכסים ולהגברת מורשת יהדות מצרים בקהיר אלכסנדריה ועוד.