אאא

כ"ק האדמו"ר מגור ימריא הערב (רביעי), בשעת חצות מנמל התעופה בן גוריון בדרכו למנהטן שבארה"ב. אל האדמו"ר יתלוו כמה מבני המשפחה הקרובה וכן מקורבים בודדים. 

מסעו של האדמו"ר מגור יצא לדרך ברקע טיפול רפואי שאמורה הרבנית לעבור בבי"ח שבמנהטן, במסגרת שהותו בארה"ב ישהה הרבי ככל הנראה בקרב אלפי משפחות החסידות המתגוררות מעבר לים ויעמוד על התפתחות המוסדות והקהילה שידעה שינוים רבים בשנים האחרונות.

המסע הנוכחי מגיע אחרי 4 שנים בהם לא ביקר האדמו"ר בארה"ב. בחורף תשע"ה יצא האדמו"ר, גם אז במפתיע ובהתרעה קצרה מאוד, למסע קודש בקהילת חסידי גור שבארה"ב.

היום אחה"צ צפוי האדמו"ר להתפלל תפילת מנחה בביהמ"ד ברחוב ירמיהו כמדי יום, אולם בשונה מכל יום אז מתפללים עם הרבי רק החסידים תושבי ירושלים, הרי שהיום צפויים להשתתף בתפילה אלפי בחורי הישיבות הקטנות והגדולות מכל רחבי הארץ, מאחר והשבת צפוי היה להתקיים 'שבת נסיעה' לבחורי הישיבות ובשל נסיעת האדמו"ר לחו"ל היא בוטלה. כמו"כ צפויים להשתתף גם אברכים רבים מכל ערי הארץ במעין אירוע פרידה לקראת נסיעת האדמו"ר. עם זאת לא צפוי מעמד 'צאתכם לשלום' רשמי כנהוג בקהילות חסידיות אחרות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הטיסה נקבעה לשעה 00:00 הלילה בחברת 'אל על',  ל'כיכר השבת' נודע כי אל האדמו"ר והרבנית יתלווה הבן רבי נחמיה אלתר והגבאי הרב לייבי פזניצ'בסקי.

ל'כיכר השבת' נודע, כי נשקלת האפשרות שבשבת הקרובה ישהה האדמו"ר בוילה של מקורבו הנגיד רבי שלמה ורדיגר במונסי ולא בקרב חסידיו בבארא-פארק כפי שהיו שחשבו. 

יצוין כי גבאו השני של האדמו"ר, הרב שמואל ברוך לנדוי, שבדרך כלל מצטרף לנסיעות שכאלו, לא יצוות הפעם לנסיעה מאחר והוא מאושפז בביה"ח, ואתמול אף הגיע מרן האדמו"ר מגור לבקרו בחדרו שב'הדסה הר הצופים' בירושלים.