אאא

יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן פתח היום (ראשון) את קמפיין הבחירות שלו, וכמו תמיד, השתלח בציבור החרדי, כשסיסמת הבחירות שלו "ליברמן לא דופק חשבון לחרדים", לצד הסיסמה "ליברמן לא דופק חשבון לחמאס" ו"ליברמן לא דופק חשבון לטיבי". 

בקמפיין זה, ממוקמים כאמור החרדים בין ארגון הטרור חמאס מרצועת עזה, העסוק בלרצוח יהודים, לבין חבר הכנסת הערבי אחמד טיבי. 

שעות ארוכות עברו מאז נחשף קמפיין הבחירות המכוער של ליברמן, אך ראשי המפלגות החרדיות ממלאים את פיהם מים ומסרבים לגנות את מי שהיה עד לפני מספר חודשים שותף של 'דגל התורה' וש"ס בבחירת ראש עיריית ירושלים משה ליאון.

בין חמאס לטיבי. קמפיין הבחירות של איווט
בין חמאס לטיבי. קמפיין הבחירות של איווט

"כיכר השבת" פנה ללשכות השר אריה דרעי, ח"כ משה גפני וסגן השר יעקב ליצמן: כולם סירבו להתייחס או לגנות את הקמפיין המכוער שפוגע בציבור החרדי. 

בתוך כך, העיתונאי יאיר שרקי מחברת 'החדשות' דיווח כי מקור במפלגות החרדיות סיפר שבשבוע שעבר גורם מטעם ליברמן עדכן בכיר ביהדות התורה על הקמפיין הצפוי: "רק תעלול בחירות, אחרי הבחירות נשב ביחד ויהיה בסדר", אמר לו איווט. 

בינתיים ברשתות החברתיות לועגים לקמפיין של ליברמן, ומזכירים לו את הביקור בחודש שעבר במעונו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, ואפילו ביקור בביתו של מנהיג 'הפלג הירושלמי' הגר"ש אוירבך זצ"ל בכדי לקבל את תמיכתו במשה ליאון בבחירות הקודמות.

ההסתה. דרעי, ליצמן וגפני - שותקים (צילום: תומר נויברג / Flash90)
ההסתה. דרעי, ליצמן וגפני - שותקים (צילום: תומר נויברג / Flash90)