אאא

ראש העיר משה ליאון, המליץ על הרכב הוועדה המקצועית להענקת עיטור יקירי ירושלים והיא אושרה על ידי חברי מועצת העיר.

בין השמות החדשים, הרבנית והסופרת אסתר שטרנברג, תושבת הרובע היהודי המתחדש, ביתו של הרב מן-ההר זצ"ל ואשתו של הרב עמיאל שטרנברג מראשי ישיבת הר המור. הרבנית שטרנברג אחותה של הסופרת פועה שטיינר שכתבה את הספר המצליח "מתוך ההפיכה" על היישוב היהודי בעיר העתיקה במלחמת השחרור עת נפל הרובע היהודי בידי הירדנים מתוך חוויותיה כילדה קטנה.

מינוי מסקרן נוסף הוא של האדמו"ר מגילה, שיש שמכנים אותו האדמו"ר הקיבוצניק, תת-האלוף (מיל.) וראש המכינה הקדם צבאית בית ישראל הרב הושע פרידמן שממלא את מקום אביו באדמו"רות בשכונת גילה הירושלמית.

הרב פרידמן התגייס בשנת 1977 לצה"ל ובחר לשרת בחטיבת גולני. הוא עבר את הגיבוש ליחידות החטיבתיות והתקבל לסיירת גולני שם עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. עם סיום הקורס שב הרב לחטיבה כמפקד מחלקה בגדוד 13. בשנות ה-80 השתחרר הרב פרידמן מצה"ל והתיישב בקיבוץ העירוני ראשית בשכונת הבוכרים.

הרב פרידמן שימש באותה עת כמדריך נוער של קבוצה מפנימיית בויאר ומתיכון הימלפרב. בשנת 1984 צירף הרב פרידמן לקבוצה שבהדרכתו קבוצת נערים נוספת מהקיבוץ הארצי ומהתנועה הקיבוצית שהיו בשנת שירות בירושלים. בשנת 1985 שב לצה"ל כמפקד פלוגה בגדוד 13 של חטיבת גולני, ועימו הקבוצה שהדריך. זאת במטרה לחנך ולהכשיר את חניכיו כמפקדים ערכיים בצה"ל.

לאחר שסיים את תפקידו כמ"פ השתחרר הרב פרידמן בשנית מצה"ל ובשנת ה-90 היה ממייסדי הקיבוץ העירוני בית ישראל בשכונת גילה ירושלים, בו הוא תושב וחבר עד היום. מדובר בקיבוץ בעל רעיונות חסידיים חלוציים המאחד ומגבש את חבריו סביב רעיונות נעלים. בשנת 1997 הקים בקיבוץ העירוני בית ישראל את המכינה הקדם-צבאית בית ישראל, מתוך רצון להתמודד עם בעיות חברתיות בישראל ולחזק את ערכי התרומה והשליחות. מכינת בית ישראל היא הראשונה המשולבת לתלמידים דתיים וחילונים. בשנת 1998 זכה בפרס ליבהבר, ובשנת 2003 הוענק לו פרס אבי חי.

בשירות המילואים שימש הרב פרידמן כמפקד מחלקה בחטיבת כרמלי ולחם במלחמת לבנון הראשונה, בין היתר בקרב לכיבוש מחנה הפליטים עין אל-חילווה שמדרום לצידון. בהמשך התקדם הרב פרידמן בתפקידי הפיקוד בחטיבה ושימש כמפקד פלוגה, וכמפקד גדוד. הרב פרידמן לחם במלחמת לבנון השנייה כסגן מפקד החטיבה.

בשנים 2011 - 2008 נענה לבקשתו של הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי ושימש כמפקד חטיבת כרמלי, חטיבת חי"ר במילואים בפיקוד הצפון.

ביום העצמאות למדינת ישראל, שנת 2011, נבחר הרב פרידמן להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל על שום פועלו כאיש מילואים ולאחר מכן מונה לתפקיד קצין מילואים ראשי.

השניים יכהנו בוועדה לצד ליאור גבאי מנכ"ל רשת 'נאות מרגלית', עו"ד אשר אקסלרד ודסי גורדון מנהלת המנהל הקהילתי בנווה יעקב. בראשות הוועדה עומד רני רוזנהיים מנהל אגף חברה.