אאא

הרב הראשי של ארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ', הותקף באלימות קשה אתמול בביתו שבבירת המדינה, בואנוס איירס. לפי כלי התקשורת המקומיים, הרב דוידוביץ' הותקף על-ידי אלמונים שנכנסו לביתו סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר ואמרו לו "אנחנו יודעים שאתה הרב של הקהילה היהודית".

האלמונים שדדו ממנו כסף וחפצים אישיים ותקפו גם את אשתו. כתוצאה מהתקיפה, אושפז הרב בבית חולים מקומי במצב קשה. בקהילה היהודית של ארגנטינה לא מקשרים לעת עתה את האירוע לאירוע אנטישמי וזאת על רקע סימנים לרקע פלילי.

ל'כיכר השבת' נודע כי הרב גבריאל דוידוביץ', המשמש כאחד מראשי ישיבת חפץ חיים והחותם הרשמי כרב ראשי לאחר פרישתו של הרב בן חמו לפנסיה, קיבל בחודשים האחרונים איומים על חייו וזאת על רקע פרשת גט.

לפני כמה חודשים, ארגון הגג של הקהילות היהודיות בארגנטינה 'האמיה' ניסה לכפות על אדם מוכר בקהילה היהודית לתת גט לאשתו. לדברי גורמים בקהילה היהודית, הרב גבריאל דוידוביץ' קיבל לפני הודעת וואטסאפ כי בעקבות ניסיון כפיית הגט - הרב יחוסל. האיום ברצח הגיע עם תאריך יעד ונכתב בו כי בתאריך ה-24 לחודש ירצחו את הרב.

לדבריהם, ב-24/1 הגביר הרב את האבטחה סביבו, ולאחר שעברו כמה שבועות מאז - הפסיק הרב לחשוש. אך תאריך התקיפה מעלה חשד כי התוקפים קיימו את האיום ועשו זאת בשעה 02:00 בלילה, שעתיים אחרי תחילת התאריך 24/2.

בקהילה היהודית מוסיפים כי אותו אדם שנכפה עליו לתת גט לאשתו היה בעליו של דפוס ידוע, ונתפס לפני שנה כראש כנופייה של פורצים, הוא הכחיש את החשדות נגדו, אך הפרשה הביאה את רעייתו לדרוש גט וארגון 'האמיה' התייצב כנגדו.

עוד נודע כי ראש ישיבת 'חפץ חיים' הגאון רבי שמואל אריה לוין נמצא בימים אלו בישראל, הוא עודכן על התקיפה ולמרות המצב המתוח החליט שלא לשנות את מועד הטיסה שלו מישראל לארגנטינה והוא יעשה את דרכו הערב בשעה 7:00 לארגנטינה.

לפני כשנה וחצי היה זה הגרש"א לוין שהותקף בפריצה לביתו, גם אז חששו בקהילה היהודית כי הרקע פלילי ופנימי.

בקהילה מציינים כי כל הכיוונים נבדקים, ואין וודאות לגבי המניע. הם מספרים כי התוקפים גלגלו את הרב גבריאל מכל המדרגות ורוקנו את ביתו. הוא מאושפז בטיפול נמרץ ויש חשש לפגיעה בריאותיו.