אאא

בית משפט השלום בירושלים הורה היום (חמישי) על שחרורו של גבר יהודי, תושב ירושלים, שנעצר ביום שלישי האחרון בחשד שריסס כתובת גרפיטי על שער הרחמים.

את הגרפיטי הוא ריסס במחאה על ההשתלטות הבלתי חוקית של הערבים על מתחם שער הרחמים ועל אפליית היהודים במתחם הר הבית.

הוא ריסס על הקיר החיצוני של שער הרחמים את הפסוק מספר יחזקאל "השער הזה סגור כי אלוקי ישראל בא בו". העצור, ששהה בסמוך לזירה, נעצר בחשד שהוא זה שביצע את המעשה, והיום כאמור הוא שוחרר על ידי בית המשפט.

בארגון חוננו, המייצגים את העצור, תוקפים את ההתנהלות המשטרה ואומרים כי יש כאן אפליה בוטה בין יהודים לערבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לטענת הארגון, "רק בסוף השבוע האחרון ראינו את אוזלת היד שהפגינה המשטרה מול ההתפרעויות של הערבים במקום, פריצת שער הרחמים, וכן הקמת מסגד חדש בסמוך לשער. לעומת זאת, כאשר מדובר בכתובת מחאה על האירועים האחרונים במקום, המשטרה מטפלת בנושא ביד קשה".

 עו"ד אביחי ח'גבי. (צילום: ארגון חוננו)

עורך דינו של העצור, אביחי חג'בי המייצגו מטעם ארגון חוננו, מסר כי "משטרת ישראל ממשיכה בהתנהלות מפלה במשך כל התקופה האחרונה, מבקשים לעצור בחור יהודי בשל ביצוע גרפיטי כאשר במהלך סוף השבוע האחרון היו התפרעויות המוניות וגדולות, ולא שמענו שמביאים עצור לבית המשפט. אבל כשמדובר ביהודי היד קלה על ההדק, מביאים אותו למעצר".

"חבל שמשטרת ישראל רק לאחר 48 שעות מבקשת לשחרר אותו, כשמדובר בעצור נכה, עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. אנחנו סבורים שמשטרת ישראל צריכה לשנות את כל הגישה כלפי יהודים שמגיעים להר הבית ולשמור על הזכות שלהם לפולחן במקום", הוסיף עו"ד חג'בי.

כאמור, העצור, נשוי ואב לשניים, שוחרר בערבות כספית וכן עם צו הרחקה מהעיר העתיקה.