אאא

לילה דרמטי עבר על משפחות חרדיות המתגוררות ברחוב יגאל אלון 8 בשכונת קרית הרצוג בבני ברק, לאחר שכוחות משטרה וכיבוי דפקו בשעת לילה מאוחרת על דלתות התושבים וביקשו מהם להתפנות מיידית מן הבנין.

כך לפנות בוקר יצאו משפחות שלימות, גברים, נשים וטף ,לרחובה של עיר עם הפיג'מה.

התברר כי בעקבות סכסוך שמתנהל על הקומה הראשונה בבניין, בין אחד הדיירים לגורמים מפוקפקים, עבריין ניסה להצית את הבניין על יושביו.

לוחמי האש השתלטו במהירות על האש, המשטרה גם היא הוזעקה למקום אך המצית נמלט ונתפס כעבור מספר שעות. לאחר סריקות נרחבות של כוחות החירום, שבו הדיירים לבתיהם.

כונני ארגוני ההצלה שהיו במקום, העניקו טיפול רפואי ל-15 מהשכנים בבניין, שנפגעו כתוצאה משאיפת עשן. הנפגעים טופלו בזירה, וב"ה, עקב אופי פציעתם הקל, לא נזקקו לפינוי לבתי החולים. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשבת הקרובה, האברכים, תושבי הבניין, יעלו לתורה ויברכו 'הגומל' וכן יקיימו 'קידוש' הודיה. 

במשטרה ציינו כי "הבוקר התקבל דיווח בגין שריפה בבניין מגורים בבני ברק. כוחות משטרה וכיבוי השתלטו על האש. לא היו נפגעים אך נזק נגרם למבנה.

"בדיקה ראשונית העלתה חשד כי מדובר בהצתה. חוקרים שהגיעו למקום פתחו בחקירה ובאיסוף ממצאים שהובילו תוך זמן קצר לאיתור זהותו של החשוד ולמעצרו. החשוד, בן 48, תושב בני ברק, הובא לחקירה בתחנת דן. בחקירתו עלה חשד כי הרקע למעשה הינו סכסוך על שימוש בשטחים הציבוריים. החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בת"א ומעצרו הוארך עד יום חמישי".