אאא

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר 'האיחוד הלאומי', שמתמודד עם 'הבית היהודי' במסגרת רשימת איחוד מפלגות הימין, צפוי לבקש להעביר בכנת הבאה הצעת חוק "חסינות חברי הכנסת זכויותיהם וחובותיהם" ובכך להגן על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הצעת החוק של סמוטריץ' מבקשת לשנות את חוק החסינות ולהחזירו כפי שהיה עד 2005, אז קיבלו הח"כים חסינות אוטומטית מפני העמדה לדין ובכדי להסירה נדרש רוב בכנסת.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי "בשנים האחרונות קצת התבלבלנו, מתייחסים לכל נציג ציבור כעבריין בפוטנציה ומסרסים את היכולת של חברי הכנסת לבצע את תפקידם באופן מיטבי. חוק החסינות לא נועד כדי למנוע מיצוי הדין עם שליחי ציבור שסרחו אלא כדי לאפשר לחברי הכנסת לפקח על עבודת הרשות המבצעת ללא מורא וללא חשש מתפירת תיקים ורדיפה פוליטית על ידי הגשת תלונות סרק ופתיחת חקירות אינסופיות ככלי לסיכולים פוליטיים.

"ה"דיפ סטייט" בשנים האחרונות מגיע לגבהים שלא הכרנו ויש תחושה שישנם גורמים שחברו יחד במטרה להפיל ממשלת ימין. גם במקרה של חקירות נתניהו, ובמידה ונתניהו יבחר שוב למרות פרסום החשדות נגדו, כשאני שם על כף המאזניים את כיבוד ההכרעה הדמוקרטית ורצון העם מחד מול מתנות ועסקאות של סיקור אוהד בוואלה מאידך, אין לי ספק שרצון העם וכיבוד ההכרעה הדמוקרטית, והצורך לאפשר למי שקיבל אמון מהציבור לנהל את ענייני המדינה בצורה מיטבית ומבלי להיות עסוק בלנהל משפט אישי, גובר. החוק הזה יחזק את הדמוקרטיה הישראלית ויחזיר את היכולת של הכנסת לפקח על הרשות המבצעת.

"מה שהיה טוב, דמוקרטי וחוקתי, במשך 60 שנה עד 2005 הוא טוב, דמוקרטי וחוקתי גם היום".